Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Hemoroid için ameliyatsız çözüm varmıdır?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Hemoroid için ameliyatsız çözüm varmıdır?
Hemoroid için ameliyatsız çözüm varmıdır? 14 Yıl, 10 Ay önce  
Sayın hocam, Elazığ’da oturuyorum. 8 ay once doğum yaptım ve hamilelik sırasında hemoroid çıktı bende. Bebeğimi emzirirkende bu hemoroid sorunum devam etti. Bana basur merhemi, hemoroid hapı falan verdiler ama bir işe yaramadı. Ameliyat dediler ama ben istemiyorum, bunun ameliyatsız tedavisi yokmudur?
Misafir136 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Hemoroid için ameliyatsız çözüm varmıdır? 14 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Hemoroid veya basur hastalığı gebelerde ve lohusalarda sık rastlanılan bir sorundur. Hemoroid’in ameliyatsız tedavisine gelince bu amaçla ilk aşamada: sıcak su ile oturma banyosu, başlıca kortizon maddesi içeren hemoroid kremleri ve hemoroid hapları denenir. Şayet bunlar başarılı olmazsa, hemoroidlerin bant ile bağlanması veya boğulması (hemoroid bant ligasyon), hemoroidlerin içine kireç oluşturan bazı kimyasalların enjekte edilmesi (skleroterapi), infrared veya lazerle hemoroid memelerinin söndürülmesi uygulanan tekniklerdir. Ameliyatsız yöntemler sadece birinci ve ikinci derecede yani erken evrede olan hemoroidlerde geçerlidir. Üçüncü ve dördüncü evre hemoroidlerde ise ön planda ameliyat öneriyoruz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1