Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Lazer hemoroid ameliyatı makat darlığı yapar mı?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Lazer hemoroid ameliyatı makat darlığı yapar mı?
Lazer hemoroid ameliyatı makat darlığı yapar mı? 1 Yıl, 3 Ay önce Karma: 1  
Hocam lazer hemoroid ameliyatini bazi doktorlar önermiyor. Makatta darlık problemine yool açtığını savunuyorlar. Çok sıkıntılı bir ameliyat yontemi olarak görüyorlar. Yorumunuz nedir hocam. Cerrahi ameliyat ve lazer arasında kaldim.
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Lazer hemoroid ameliyatı makat darlığı yapar mı? 1 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Tüm lazerlerin ana amacının, damarların tutkal ile yapıştırılarak kapatılması gibi adlandırılabilir. Bu yöntemin değişik çalışmalarda, ağrı ve nüks oranları yönünden klasik hemoroid ameliyatına üstünlüğü mevcuttur. Son yıllarda ince bir lazer çubuğu ile dairesel olarak (radyal fiber ile) hemoroidleri yakarak ortadan kaldırılmaktadır ve bu yönteme ‘’lazer hemoroid ablasyonu’’ veya ‘’lazer hemoroidoplasti’’ adı verilir. Nüks oranı, diğer ameliyatlı tekniklerde olduğu gibi, % 10-15 civarındadır. Bu teknikte bıçak veya makas gibi kesici bir alet kullanılmadığından, ameliyat sonrası ağrı yakınması klasik yönteme göre daha az olur ve ‘’kas kesme’’ veya LİS girişimi yapılmadığından, gaz veya dışkı kaçırma komplikasyonu görülmez. Ancak, son yıllarda Giamundo ve Gallo tarafından yayınlanan iki ayrı çalışmada, lazer hemoroid ameliyatı sonrasında oluşan kan pıhtısı nedeniyle, bağırsak düğümlenmesi gözlenmiş ve bağırsak kesesi (kolostomi) yapılması gerekmiştir. Bu nedenle, lazeri yapan cerrahın bu konudaki deneyimi, kullandığı cihaz ve diğer tekniklere olan hakimiyeti çok önemlidir. Burada önemli olan nokta: lazeri ‘’asrın mucizesi’’ veya ‘’ameliyatta son nokta’’ olarak düşünmemektir. Zira, lazer ameliyatta cerrah tarafından kullanılan bir cihazdır ve cerrahlara birçok avantajlar sağlar. Hastaların büyük bir çoğunluğu bazı yanlış yönlendirmeler sonucunda, ‘’ben ameliyat istemiyorum, lazer ile tedavi olmak istiyorum’’ şeklinde talepte bulunmaktadır. Halbuki lazer tedavisi, ameliyat sırasında yıllardan beri uyguladığımız bir tekniktir.   ‘‘Ameliyatsız lazer ile hemoroid tedavisi’’ veya  ‘‘muayenehanede lazer ile hemoroid tedavisi’ olarak adlandırılan yöntem ise, gerçekte infrared koagülasyon olarak adlandırılan ve % 50 civarında nüks oranı olan bir tekniktir. Hemoroid ameliyatları sonrasında % 3 oranında makat darlığı gelişir ve bu oran komplike veya ileri hemoroid vakalarında % 10 düzeyine dek çıkabilmektedir. Makat darlığı sorunu, Whitehead ameliyatı, klasik hemoroid ameliyatında, Longo tekniğinde veya lazer ile gerçekleştirilen ameliyatta gelişebilir. Sorununuza uygun bir çözüm önerisinde bulunabilmek için muayene olmanız gerekir. Yalnız proktoloji veya ‘’kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri’’ konularında, İstanbul’da kendi kliniğinde hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda, (0530) 326 06 96 veya (0212) 219 84 84 no’lu telefonları arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

taviloglu.com
www.youtube.com/drtaviloglu
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com/
www.hemoroiduzmani.com
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1