Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Büyük aptestim kuru ve kabız olmuş gibi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Büyük aptestim kuru ve kabız olmuş gibi
Büyük aptestim kuru ve kabız olmuş gibi 1 Yıl, 7 Ay önce Karma: 1  
Hocam iyi günler merhaba bendede sümüksü sıvı geliyor geliyor ama sonrasında büyük aptestim gelince kuru ve kabız olmuş şeklinde çok gotu oluyor um ne yapmam gerekli bu hastalık neyin belirtisi şimdiden teşekkürler hocam
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Büyük aptestim kuru ve kabız olmuş gibi 1 Yıl, 7 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Dışkıda kuruluk ve sertlik: liften fakir beslenme, hareketsizlik, yetersiz sıvı alımı, seyahat, diyet değişiklikleri, yaşlılık, felç, bazı ilaçlar (antiasit içerikli mide ilaçları, sara ilaçları, spazm giderici ilaçlar, kalsiyum kanal blokerleri, idrar söktürücüler, demir hapları, sakinleştirici ilaçlar, Parkinson ilaçları, morfin), gebelik, bağırsak tıkanıklığı, Parkinson hastalığı, proktit, vb. nedenlerle olabilir. Sorununun devamı halinde bir İç Hastalıkları (Gastroenteroloji) Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olur. Dışkının üzerinde jöle benzeri şeffaf sümüksü bir tabaka olmasına, ‘’dışkıda mukus’’ adı verilir. Mukus, bağırsak iç yüzeyinin nem ve kayganlığı sağlamak için salgıladığı doğal bir salgıdır. Dışkıdaki sümüksü yapıda artış: bağırsak enfeksiyonları, huzursuz bağırsak sendromu (İBS), iltihabi bağırsak hastalıkları (İBH) vb. durumlarda görülür. Sorunun devamı halinde, bir İç Hastalıkları (Gastroenteroloji) Uzmanı’na başvurmanız yararlı olur.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

taviloglu.com
www.youtube.com/drtaviloglu
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com/
www.hemoroiduzmani.com
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1