Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

hocam benim de dün kuyruk soku...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: hocam benim de dün kuyruk soku...
hocam benim de dün kuyruk soku... 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
hocam benim de dün kuyruk sokumun şişti ve ateşlendim.sabahleyin sağlık ocağına gittim.pratisyen hekim minoset ve bepanthen isimli ilaçları yazdı.kıl dönmesi olduğunu söyledi.
kuyruk sokumundaki iltihap kendiliğinde akmıştı.orayı temiz tut pansuman gerekmez dedi.
ilaç almaya gittiğimde eczacı bayan "doktor antibiyotik de yazmalıydı" dedi.tabii bu ben de vesvese yaptı.
gerçi gerekli olsa doktor kıl dönmesi için antibiyotik yazardı ama sizce unutmuş veya gözden kaçırmış olabilir mi?
teşekkürler...
yavuz öcal (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Yazdıklarınızdan sizde iltihap... 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
Yazdıklarınızdan sizde iltihaplı bir kıl dönmesi sorunu olduğu anlaşılıyor. Bu durumda muayene etmeden size fikir beyan etmem biraz güç. Ancak, genel tutumumuz hakkında size bilgi verebilirim. Şayet, iltihaplı bir kıl dönmesi durumu varsa, ya cerrahi olarak yarılır ve boşaltılır, yada antibiyotik verilip kurutulmaya çalışılır ve şayet antibiyotik ile bu iş hal olmazsa yine cerrahi olarak boşaltılır. Sizde olduğu gibi iltihabın kendiliğinden patladığı durumlarda yeterince boşalmadığı anlaşılırsa antibiyotik eklenir, ancak tam olarak boşaldığı görülürse ve hastada ateş, kızarıklık gibi iltihap bulgular yoksa antibiyotik verilmeyebilir. Ancak, genellikle antibiyotik verildiğinden Eczacı o şekilde yanıt vermiş olabilir. Ağrınız devam ederse ve ateşiniz olursa, bir Genel Cerrahi uzmanına tekrar muayene olmanız yararlı olur. Bu sorunlar meydana gelmediği takdirde sizi muayene eden doktor zaten haklı çıktı demektir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.kildonmesisikayeti.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1