Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

hocam lütfen cevap yazın
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: hocam lütfen cevap yazın
hocam lütfen cevap yazın 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
merhaba hocam..eşimde kıl dönmesi var doktora gittik ve çok ileri olmadığını söyledi doktor..bi arkadaşıda ameliya oldu ve 1 ay yattı banyo yapamadı..ağrıları da cabası..hocam ben ameliyat olmasını istemiyorum ama arkadaşımın çlıştığı hastaneden bir genel cerraha sordurdum tavsiye etmiyor bu yöntemi..kararsız kaldım..içeri enjekte edilen kimyasal madde insan vücuduna çok zararlıymış..cevabınızı beklyeceğim.çok teşekkür ederim şimdiden
serap (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Kıl dönmesi tedavisinde ameliy... 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Kıl dönmesi tedavisinde ameliyat ana tedavi şeklidir. Ameliyat dışı lokal tedavi uygulanacaksa genellikle gümüş nitrat ve fenol adlı iki ayrı madde bu amaçla kullanılır. Fenol bahsedildiği gibi vücut için toksik etkileri olabilen bir maddedir. Ancak, gümüş nitrat bizlerin yanık tedavisinde çok geniş vücut yüzeylerinde kullandığımı bir maddedir. Kıl dönmesinin lokal tedavisi amaçlı kullanılan gümüş nitrat miktarı yanık tedavisinde kullanılan miktarın çok ama çok az bir miktarına karşılık gelir ve bu anlamda bilinen ve gösterilmiş bir yan etkisi yoktur. Arzu ettiğiniz yöntemi tercih etmek tamamen size aittir. Şimdiden geçmiş olsun.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1