Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: apse
apse 13 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
hocam saygılar.1 ay önce malum şikayetlerle doktora gittim.apsenin üzerine kesik attı ama bir şey çıkmadı.antibiyotik verdi.sonrasında:2 .kez başka bir doktora gittim o 2 antibiyotik ve bir ağrıkesci verdi kullanırken şikayetlerim azaldı.fakat ilaçlar bittiğinde şikayetlerim geri geldi.üstelik akıntı olmaya başladı.doktora kontrole gidince 1 ay sonra görüşelim dedi.aynı ilaçları tekrar verdi.şimdi başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum.bu arada konyada ikamet ediyorum.ne yapmam gerektiği konusunda yönlendirmenizi rica ediyorum
mnokta (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun, yazdıkların... 13 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, yazdıklarınızdan sizde makat apsesi yada perianal apse geliştiği ve bu nedenle cerrahi olarak boşaltılması (drenaj) denendiği ama apse boşalmadığı anlaşılıyor. Tam olarak olgunlaşmayan apse (sellülit durumu) durumunda sizde olduğu gibi cerrahi olarak yarma işlemi sırasında cerahat boşalmayabilir ve bu durumda size de önerildiği gibi en uygun tedavi yöntemi antibiyotik verilmesidir. Ardından makat bölgesinden akıntı başlamış olması sizde muhtemelen bir makat fistülü (perianal fistül) geliştiğinin göstergesi gibi. Burada en garantici yaklaşım bir MR filmi (ilaçlı pelvik MR) yapılarak fistülünün varlığının ispat edilmesidir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1