Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

fistülmüyüm?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: fistülmüyüm?
fistülmüyüm? 13 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
hocam ben 6 ay once apse ameliyatı oldum drenaj boşaltıldı ama yaklaşık 1 aydan fazla zamandır o bolgede nerden geldiğini bilmediğim bi akıntı oluyor az miktarda, ağrı hissediyorum sürekli antibiyotik kullanıyorum ancak antibiyotik kullandığım zmanlarda rahatlıyorum ama uzun süre antibiyotık kullanmanın zararlı olduğunu biliyorum bu yüzden bulunduğum ilçedeki tüm genel cer. dok. muayene oldum durumumu anlattım direk gözle muayene ettiler hatta bi kez sigmoidoskobi yaptılar ancak hepsi farklı farklı şeyler soyleyerek lafı bişeyim olmadığına getirdiler bende merak ediyorum bu ağrı, akıntı, hareket edrken yırtılma hissi, kaşıntı neden oluyor? Böyle şeyler yaşadıkça bende bi doktor fobisi oluştu artık, bana bi tavsiyede bulunmanızı rica ediyorum rahatsızlığımın fistül olacağından şüpheleniyorum, hocam benim rahatsızlığım ne olabilir ve benim ne yapmam gerekiyor?
emreharb (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:fistülmüyüm? 13 Yıl, 8 Ay önce Karma: 1  
Öncelikle size geçmiş olsun. Altı ay önce makat apsesi (anorektal apse) nedeniyle ameliyat geçirdiğiniz ve bir aydan beri de makattan akıntı yakınmanız olduğu anlaşılıyor. Makat apselerinden (anorektal apseler) sonra % 50 oranında makat fistülü (anorektal fistül) geliştiğini bilmekteyiz. Sizde de bu tür bir sorun var gibi duruyor ve bence şüphenizde haklısınız. Muayene eden meslektaşlarımız bu yönde bir sorun olmadığını düşünmüşler, zira makat derisinde fistül ağzı görememişler. Bu tür bir durumda bence pelvik MR veya endorektal ultrasonografi ile kesin tanı konulabilir ve böylelikle fistül varlığı veya yokluğu ispat edilebilir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1