Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

her fistül tekrarlarmmı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: her fistül tekrarlarmmı
her fistül tekrarlarmmı 13 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
hocam merhabalar,fistülle ilgili açılan bütün konu başlıklarını okudum. bende bir kez anal apse ameliyatı geçirdim. kontrolde fistüle çevirdiğini muhakkak ameliyat olmam gerektiği söylendi ancak internette yaptığım araştırmalarda fistülden ameliyat sonrası kurtulana rastlamadım ve çok korktum. sizi bulunca çok sevindim lütfen yardımcı olun hocam. amliyattan sonra hep tekrarlayacak mı, ameliyat olunca bu hastalıktan kurtulma ihtimalim ne kadar? iyileşen anal fistül hastalarıda var değil mi? psikolojim bozuldu bu hastalıktan dolayı.lütfen yardımcı olun hocam. şimdiden teşekkür ederim
hatice06 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:her fistül tekrarlarmmı 13 Yıl, 2 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun. Öncelikle, makat fistülü (anal fistül, perianal fistül, anorektal fistül) sorununuz olduğu anlaşılıyor. ‘Kurtulana rastlamadım’ hükmü bence çok ağır ve hiçbir şekilde gerçeği yansıtmayan bir ifade olmuş. Bilmeniz gereken bir gerçek varki, insanlar genellikle hep üzücü ve kötü sorunlarını paylaşmayı severler ve sıklıkla iyi ve olumlu anılarını paylaşmayı unuturlar veya önemsemezler. Makat fistülü sonrasında tekrarlama veya nüks sorunu % 0-20 oranında görülür. En kötü oran olan % 20 tekrarlama oranını ele aldığımızda bile, hastaların % 80’inin şifa bulduğu anlaşılabilir. Makat fistüllerinin tekrarlamasında; fistülün komplike olması, ameliyat sonrasında yeni makat bölgesi enfeksiyonlarının (anal kriptit, kript apsesi) görülmesi, cerrahın veya cerrahi ekibin bu konuda deneyimi çok önemlidir. Bu kadar endişelenmek yerine, bence bağırsak cerrahisi (kolorektal cerrahi, proktoloji veya koloproktoloji) alanında çalışan bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız, bu sorunun görülme olasılığını çok düşürür.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Son Düzenleme: 27/02/2011 12:37 tarafından .

Cvp:her fistül tekrarlarmmı 13 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
hocam çok teşekkür ederim bunları duymak beni çok sevindirdi. Allah herşeyi gönlünüze göre versin,gücünüzü kuvvetinizi artırsın. sağlıkla kalın her daim inşallah
hatice06 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1