Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Fistül Ameliyatı Sonrası
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Fistül Ameliyatı Sonrası
Fistül Ameliyatı Sonrası 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhaba,
Öncelikle sitenizi ve sizi yeni buldum. Umarım geç değildir.
1 hafta önce özel bir hastanede fistül ameliyatı oldum. Ameliyat sonra doktorum bana 2 farklı kanal olduğunu, bunlardan birinin saat 5 yönünde ve S çizerek ilerlediği diğerinin ise kör olduğu yani bağırsağa açılmadığını, işlem olarak da kazıma yapıldığı ve seton takıldığını söyledi. Batikonlu oturma banyosu, antibiyotik ve ağrı kesici verdikten sonra 1 hafta sonra kontrole gelmem gerektiği söylendi.
Sabahları işkence gibi geçen 1 haftadan sonra bugün kontrole gittiğimde bana yaranın iyileşmeye başladığı 1 ay sonra tekrar gelmemi ve setonun yerinde duruyor olması halinde yeniden ameliyat yapılacağını söyledi.
Ayrıca artık oturma banyosunu ve ağrı kesiciyi kesmemi, batikonlu suyun iyileştirmeyi geciktireceğini söyledi.
Ameliyat yerimde bir yarık ve onun hemen yanında da sanki içerden çıkmış gibi dışta iri bir badem büyüklüğünde et parçası var. Bunun ne olduğunu sorduğumda doktorum ödem olduğu ve kendi kendine geçeceğini söyledi.
Sorularımı net olması için tek tek yazıyorum.
1) Artık geç kalmış da olsam siz bu tür fistüllerde seton dışında başka bir teknik kullanıyor musunuz?
2) Batikonlu su gerçekten iyileşmeyi geciktirir mi? Öyle ise başlangıçta neden kullandım?
3) Bu et parçası nasıl bir ödem anlamadım?
4) Şu anda size muayeneye gelsem yara iyileşmeden yapılabilecek bir şey var mı yoksa beklemeli miyim? Açıkçası bugünkü kontrolden sonra endişelerim var.
shival (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Fistül Ameliyatı Sonrası 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun sizin sorununuz bir komplike perianal fistül. Ben prensip olarak bir hekimin tedavisi altındaki hastalara yorum yazmıyorum. Sorununuzu kendi cerrahınız ile görüşmenizde yarar var. Benden görüş istediğinizde ancak bunu sizi muayene ettikten sonra sağlıklı olarak söyleyebilirim. Benim sitemde de belirtildiği gibi perianal fistül tedavisinde tabiiki birçok metod mevcut. Acil şifalar dilerim.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:26 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1