Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

hidradenitis suppurativa
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: hidradenitis suppurativa
hidradenitis suppurativa 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
selamlar Korhan hocam,

hidradenitis suppurativa rahatsızlığından dolayı 9 kez ameliyat geçirdim. en sonunda 7 ay önce Kolostomi ameliyatı oldum. fakat bir fayda görmedim. iltihap makat ve kalça bölgesinden ön bölgelere kadar yayıldı. bactrim fort, biteral fort, stafin tablet, cipro 500 vb. pek çok antibiyotiği oral yolla kullandım. hiç bir faydası olmadı. her gün 2 x 1 majezik kullanıyorum. ne yapmam gerektiği konusunda lütfen bana yardımcı olun.

saygılarımla, Çetin Şimşek.
çetin (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:hidradenitis suppurativa 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Öncelikle size geçmiş olsun. Belliki çok ileri bir hidradenitis suppurativa sorununuz varki muhtemelen belki de genital bölgede çok yaygın bir enfeksiyona ve makatta apseye neden oldu ve size kolostomi uygulanması gerekli görüldü. 9 kez ameliyat olduğunuz için durumunuz çok karmaşık. Bu belirttiğiniz iki satır bilgi ile size yardımcı olabilmem pek mümkün değil. Size en makul önerim ciddi bir Deri Hastalıkları Uzmanı tedavisini eksiksiz takip etmenizdir. Genellikle bu tür makat bölgesinin ciddi enfeksiyonlarının ve kıl ve ter bezlerinin iltihaplarının (hidradenitis suppurativa) iyileşmesi sizde olduğu gibi aylar alabilir. O nedenle öncelikle cilt enfeksiyonunuzun tedavi edilmesi ve ardından da uygun bulunursa koruyucu amaçlı açılan kolostomiminin kapatılmasıdır. Kolostomiden yarar görmemniz mümkün değil, zira bu tür bir durumda kolostomi olmazsa kimi zaman bu enfeksiyonların sonu ölümcül olur. Burada kolostomi hastalığı iyileştirmek için değil, makat bölgesindeki iltihaplı bölüme dışkı bulaşmasını önlemek için yapılır, nitekim sizde de muhtemelen bu amaçla yapılmıştır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:25 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1