Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fistül
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fistül
Anal fistül 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
iyi geceler sayın hocam,
Bende hemen hemen 10 yıldır anal fistül şikayetim var .zaman zaman şişip sonra akarak devam ediyor.öğretmen oldugum için ameliyattan sonra,büyük abdesti tutamama gaz kaçırma gibi ihtimaller beni ameliyat olma fikrinden vazgeçiriyor.istemsiz olabilcek bu kompikasyonlar bir öğretmenin hayatını nasıl etkiler siz takdir edersiniz.Ancak ameliyat olmamamında zararlarının farkındayım.Akıntı dışında beni çok rahatsız edcecek boyutta ağrım , ateşlenmem çok şükür yok.Çok kararsızım.internet ortamında baktığımda anal fistül ameliyatıyla ilgili çeşitli cerrahi müdehale teknikleri veriliyor.Bunlardan yama kaydırma tekniği daha az komplikasyonlu gibi anlatılıyor.Bu konuda tıptaki en son tekniği hangi hastanelerde uygulanabildiği,bunlardan hangisinde tekrar nüksetme ihtimali düşük olan,başarı sansı yuksek çözüm yöntemlerinin ne oldgu konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.eminim bu sorun sitenizi ziyaret eden birçok hasta içinde yönlendirici olucaktır.
cvs37 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Anal fistül 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Sayın hocam, anlaşılan dönem dönem makatta apse yapan komplike bir perianal fistül sorunu yaşıyorsunuz. Endişelenmekte haklısınız, ama size kalıcı bir çözüm gerekli. Perianal fistül konusunda şu yöntem daha iyidir diye bir sonuca varılamaz. Her yöntem hastanın mevcut durumuna göre seçilir. Kimi perianal fistül hastasında fistülotomi, kimisinde fistülektomi, kimisinde flep kaydırma, kimisinde de seton yöntemi uygulanır. Ama burada standart bir şablon yoktur. Komplike perianal fistüllerde genellikle ameliyat öncesinde bu bölgenin MR tetkiki ile haritasını çıkartır ona göre hangi tekniği seçeceğimizi önceden seçeriz. Seçim yaparken bağırsak cerrahisi ile yoğun uğraşan bir Genel Cerrahi uzmanını veya merkezi seçmeniz sizin korkunuzu gidermeye katkı sağlayacaktır.

Saygılarımla,
Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1906
graph
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:23 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Anal fistül 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
sayın hocam
öncelikle değerli vaktinizi bizi bilgilendirme adına harcadığınız için size çok teşekkür ederim. izninizle bir şey daha sormak istiyorum. Bir yakınımda aynı prolemi yaşadı ve doktoru sadece ameliyat esnasında tel yardımıyla fistülün derinliğinin görünebildiğini onun dışında görülebilne ihtimalinin olmadığını söylemiş. siz ise mr yapılabildiğini yazmışsınız. bu mr yeni bir yöntem mi? ayrıca İnternetten okuduum kadarıyla ameliyattan sonra fistülü nüks eden ağrısı artan hayatı zorlaşan kişi sayısı oldukça fazla.tekrar tekrar ameliyat olunsa bile yarası iyileşmyenler var.sizce ameliyat olma riskini göze almalımıyım? sizi çok yordum farkındayım, ancak samimiyetinize ve en önemlisi tecrübenize çok inanıyorum.hakkınızdaki iltifatları fazlasıyla hakettiğinizi düşünüyorum.
Saygılarımla
cvs37 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:Anal fistül 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Değerli hocam, sizde öğretmenlikte olduğu gibi Doktorluk'ta da ana kural hastalık yok, hasta vardır. Yani kısacası her hasta kendi içinde özel olarak değerlendirilir. Cerrahın ameliyat sırasındaki değerlendirmesi farklı bir konu bu farklı bir konudur, yani elma ile armutun kıyaslanması kadar değişkendir bu husus. MR dediğimiz, açılımı Manyetik rezonans olan bir görünteleme yötemidir ve ülkemizin birçok yerinde yapılabilen bir Radyolojik araştırma yöntemidir. Bizlerin 10 yılı aşkın bir süreden beri komplike perianal fistül olgularında MR ile ön değerlendirme yapmamız söz konusudur. Benim size bu komplike perianal fistül'ünüz için ameliyat olun veya olmayın deme gibi bir lüksüm yok. Sanal ortamda komplike bir perianal fistül için tanı koymak gibi bir yeteneğim maalesef yok. Size bundan daha fazla yardımcı olabilmem mümkün değil.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1906
graph
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:24 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 1