Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Tekrarlayan anal apse
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Tekrarlayan anal apse
Tekrarlayan anal apse 9 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Son 5 aydır anal bölgede yumurtalıkların altındaki çizginin sol kenarında apse oluşuyor.. ilk apse kendiliğinden patladı, 2.si acilde müdahale ile yapıldı, 3. ve 4. kendisi boşaldı....tüm bunlar süresince Dr. tavsiyesi ile antibiyotik kullanıldı. 4.ü patladığında doktora gittim.. MR yazdı yaklaşık 20-25 gün sonra MR sonucunu aldığımda doktora gittim. raporda hiç bir bulguya rastlanmadı temiz dedi.. sık olmamak kaydıyla kabızlık sorunum var. ve şu an 5. apsenin varlığını hafif acıyla hissediyorum. fistül yoksa apse neden tekrarlar? başka ne gibi bir yol izlemeliyim?
teşekkürler...
manioglu (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 21/07/2014 22:30 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Tekrarlayan anal apse 9 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, beş kez oluşan anal apse veya makat apsesi (www.hemoroiduzmani.com/159/hemoroid-ile-...ar/makat-apsesi.html) varlığında, altta yatan bir makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-fistul-ve-makat-apsesi.html), makat bölgesinin ter bezleri iltihabı veya hidrozadenit (köpek memesi - www.taviloglu.com/genel-cerrahi/kil-donmesi-pilonidal-sinus.html) vb. sorunlar düşünülür. Anal MR’da (www.hemoroiduzmani.com/180/arastirma-yontemleri/manyetik-rezonans-goruntuleme-endorektal-mr.html) makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html) görülmemesi, altta yatan makat fistülü olmadığını göstermez ve tetkikin eksikliği nedeni ile de olabilir. Şayet ikinci görüş almak için kolorektal cerrahi ve proktoloji - bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz, randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 21/07/2014 22:45 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1