Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta fistül ameliyat sonrası tekrarlar mı?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta fistül ameliyat sonrası tekrarlar mı?
Makatta fistül ameliyat sonrası tekrarlar mı? 14 Yıl, 9 Ay önce  
sayın hocam, ben anal fistülden 5 operasyon geçirdim.son operasyon 6 sene önce yapılarak makat üstü falan temizlendi.seton uygulandı.hiç şikayetim yoktu fakat bugün hafif bir şişlik ve makattan bastırınca iltihap akıntısı gördüm.beni anlayacağınız gibi şok oldum.tekrarlarmı korkuyorum.bu ara biraz üşütmüşüm geçici bir enfeksiyon olabilirmi?Lütfen beni aydınlatın.Teşekkür ederim.
Misafir156 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta fistül ameliyat sonrası tekrarlar mı? 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun, tarif ettiğiniz sorun perianal fistül rahatsızlığınızın tekrarlaması nedeni ile olabilir, ancak perianal fistül tekrarladı diye panik yapmadan önce sizi muayene etmek ve perianal fistül olup olmadığından emin olmak gerekir. Altı sene boyunca rahatsızlığınız olmaması tabii ki çok sevindirici ve sorunun büyük ölçüde hal olduğunu gösterir. Ancak, durum böyle bile olsa perianal fistül sorununun tamamen bittiğinin garantisi olamaz. Burada öncelikle bir muayene olmanız gerekir. Bu tür durumlarda ben çoğunlukla bu bölgenin MR ile incelemesini yaptırıp mutlaka perianal fistül hastalığının nüks edip etmediğini araştırıyorum ve şayet perianal fistül belirlersem o yönde tedavi yapma yoluna gidiyorum.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1906
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:23 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1