Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makat fistülü hastaları havuza girebilir mi?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makat fistülü hastaları havuza girebilir mi?
Makat fistülü hastaları havuza girebilir mi? 9 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
Hocam Selamlar,

Ben 6 yıldır Crohn hastasıyım. İlk senelerde gördüğüm yoğun tedavi sonrası şimdi iyiyim. 2 yıldır da remisyondayım ilaç kullanmıyorum. Ancak 4 yıl önce makatta apse ameliyatı sonrası fistül oluştu ve hastalığımın komplikasyonu olması nedeniyle ameliyat önerilmiyor. Ben de arada apseleşip sıkıntı yaratsa da onunla yaşamayı öğrendim.

Size sorum fistül varken ve aktifken havuza girebilir miyim? Daha önce doktorlarıma denize ya da havuza girip giremeyeceğimi sorduğumda biraz endişeyle bir şey olmaz herhalde dediler. Ben de korkumdan senelerce denize girmedim. Sizin forumunuzu okuduktan sonra cesaret edip bu yıl girdim ve bırakın mikrop kapmayı fistül tamamen boşalıp neredeyse kapandı. Ancak İstanbul'a dönünce akıntı tekrar başladı.

Şimdi de havuz konusunu size danışmak istiyorum. İyi bir spor salonuna gidip yüzmek istiyorum. Kemiklerimde kortizonun bana hediye bıraktığı osteonekroz var ve sağ dizimde ameliyatım var. Yüzmek dizime de iyi gelecek ama mikrop kaparım korkusundan havuza giremiyorum.

Sizin deneyimleriniz ne diyor? Havuz da deniz kadar güvenli midir bu konuda?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bilimsel koferanslarda gastroenterologları deniz konusunda bilgilendirmeniz harika olur bu arada. Çünkü genelde bu konuda bilgi vermiyorlar ve internetteki tek Türkçe kaynak da sizin siteniz.

5 yıl denize giremediğime yanıyorum şimdi

Saygılar, sevgiler
arzuu (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 29/10/2014 15:23 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makat fistülü hastaları havuza girebilir mi? 9 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 02/11/2014 11:16 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1