Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makat apsesi sonrası şikayet olmazsa
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makat apsesi sonrası şikayet olmazsa
Makat apsesi sonrası şikayet olmazsa 9 Yıl, 3 Ay önce Karma: 1  
mrb hocam ilk önce sizden özür dilerim rahatsız ettğim için 3 yıl önce bende makat apsesi oldu doktora gittim merhem ve antibiyotik verdi 10 gün içinde hem ağrılarım bitti hemde şişlik kalmadı şuan hiçbir sıkıntım yok sizce cerrahi bir yöntemle içi boşaltılmadığı için ilerde bir sıkıntı olur mu? antalyadan yazıyorum cevap verirseniz çok sevinirim hocam
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makat apsesi sonrası şikayet olmazsa 9 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, üç yıl önce makat apsesi (www.hemoroiduzmani.com/159/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-apsesi.html) geçirdiğinizi ve o zamandan beri hiçbir yakınmanız olmadığını belirtmişsiniz. Makat apsesi (www.hemoroiduzmani.com/159/hemoroid-ile-...ar/makat-apsesi.html) olgularının % 40-50’sinde apse boşaldıktan sonra, makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-fistul-ve-makat-apsesi.html) gelişir ve bunun da belirtisi 2-3 ay boyunca kesilmeden devam eden makat akıntısının varlığıdır. Sizin üç yıldan beri herhangi bir yakınmanızın olmaması, bugün için makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html) olmadığını gösterir. İleride bu konu ile ilgili bir sorun yaşadığınızda, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/genel-ce...ilecek-noktalar.html) muayene olmanız yarar sağlar.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:Makat apsesi sonrası şikayet olmazsa 9 Yıl, 3 Ay önce Karma: 1  
hocam allah sizden razı olsun beni rahatlattınız kafama takılmıştı. yalnız bendeki makat apsesinin içi boşaltılmadı sade antibiyotik içtim geçti bu tedavi için doğru değil deniyor sizin görüşünüzü öğrenebilirmiyim hocam
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
graphgraph

Cvp:Makat apsesi sonrası şikayet olmazsa 9 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Tekrar geçmiş olsun. Açıklamamı dikkatli okursanız ‘’makat apsesi (www.hemoroiduzmani.com/159/hemoroid-ile-...ar/makat-apsesi.html) olgularının % 40-50’sinde apse boşaldıktan sonra’’ ifadesi ile cerrahın boşaltması kast edilmiyor, ‘’apse boşaldıktan sonra’’ ifadesi ile kendi kendine patlaması veya cerrah eli ile boşaltılması kast edilmiştir. Sizin o dönemden beri makat akıntısı (www.hemoroiduzmani.com/237/hemoroid-ile-...makattan-akinti.html) sorunu yaşamıyor olmanız, bugün için makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html) olmadığını gösterir. Daha öncede belirmiş olduğum gibi, ileride bu konu ile ilgili bir sorun yaşadığınızda, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/genel-ce...ilecek-noktalar.html) muayene olmanız yarar sağlar.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph
Son Düzenleme: 26/01/2015 12:49 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Makat apsesi sonrası şikayet olmazsa 8 Yıl, 9 Ay önce Karma: 1  
mrb hocam antalya dan yazıyorum bundan 4 ay önce makat apsesi ameliyatı oldum doktor yanlış ameliyat yaptığı için tekrar başka bir doktora gidip ameliyat oldum sağlıma kavuştum allaha şükür yalnız hocam büyük abdestimi yaptıktan yaklaşık 15 dakika sonra iyice temizlediğim halde tuvalete gidip makat bölgemi ıslak peçete ile sildiğim zaman büyük abdest bulaşıyor çok küçük parçalar halinde çok aşırı olmuyo hocam. bu neden olabilir
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
graphgraph

Cvp:Makat apsesi sonrası şikayet olmazsa 8 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Size tekrar geçmiş olsun, altı ay kadar önce benzer sorularınızı yanıtlamıştık; ancak, ekibimiz ameliyat sonrası dönemdeki sorunlarla ilgili yorum yapmamaktadır, nitekim sanal ortamda farklı bir cerrahın hastanın güncel durumunu bilmeden bir ameliyat hakkında yorum yapması bir yarar sağlamayacağı gibi, hasta ve yakınlarının zihninde durumu daha karmaşık hale getirebilir. Lütfen sizi ameliyat eden cerraha veya cerrahi ekibe başvurunuz ve sorularınızı onlara yöneltiniz. Acil şifa dileğimle.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph
Son Düzenleme: 25/07/2015 15:48 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 1