Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Fistül, fissür ile karıştırılabilir mi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Fistül, fissür ile karıştırılabilir mi
Fistül, fissür ile karıştırılabilir mi 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Merhaba Hocam,

1 yıl kadar önce makat bölgesinde ağrılar başladı. 6 ay önce genel cerraha muayene oldum. Perianal Fistül teşhisi koydu ameliyat olmam gerektiği söyledi. Bende iş vs durumları nedeniyle erteledim. Bir ay önce iki farklı doktora gittim bir tanesi fistül olduğunu onayladı diğeri kararsız kaldı(fistüle tel soktu çıkışı yok dedi). Bir kaç gün önce doç. genel cerraha muayene oldum. Fistül yok fissür var dedi. ameliyata gerek yok düzenli beslenme ile düzelir dedi.Sorunlarım;
Makat kenarına yakın sivilce gibi birşey var.ara ara şişip kanıyor. fakat akıntı yok. uzun süre oturduğum zaman o bölgede ağrı oluşuyor. yatınca geçiyor.

Acaba gerçekten fissür olabilir mi?
mehmet (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Fistül, fissür ile karıştırılabilir mi 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Fissür ve fistül ayırımı konusunda üç doktor farklı yorumlar yapınca kafanız karışmış. Makat bölgesinde sivilce gibi bir yapının olup, bunun zaman zaman şişmesi ve kanama ya da akıntı yapması ön planda bize perianal fistül'ü düşündürür. Fissür tanısı koyan hekim baktığında belki de fistül'ünüz aktif olmadığı bir dönemde olduğundan ağzını göememiş olabilir ve tesadüfen ayrıca fissür yani çatlak sorununuz da varsa onu teşhis etmiş olabilir. Ancak, takdir edersinizki üç cerrahın muayene sonrasında farklı görüş beyan ettiği bir durumda benim elektronik olarak tanı koyabilmem pek mümkün olmaz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1906
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:23 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1