Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Tekrarlayan Küçük Apse Balonları
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Tekrarlayan Küçük Apse Balonları
Tekrarlayan Küçük Apse Balonları 6 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Merhabalar Korhan Bey.2010 yılında askerlik görevi sonrası anüs bölgemdeki ağrılar nedeniyle gittiğim doktor askerde mikrop kaptırdığımı ve anal fistül olduğumu iletti. O yıllarda sadece anüs bölgesinde dikine bir kesik hissediyordum ve soğuk havalarda mercimek tanesi gibi bir şişlik oluyordu. Şiş kısım patlayıp, içindeki iltihap akınca rahatlıyordum. Fakat zamanla ağrılar arttı. Özellikle dışkılama esnasında anüs üzerinde bulunan küçük deliklerden iltihap geliyor. Bazen kanla birlikte iltihap geliyor ve o bölgedeki şişlik nerdeyse tamamen iniyor. Kanama olunca birkaç hafta ağrı sızı olmuyor ve sadece toplu iğne ucu kadar bir kan lekesi oluyor.

Anüs üzerindeki 3-4 adet küçük apse torbaları( olgun bir sivilce büyüklüğünde) olması ve ara ara birkaç hafta boyunca hiç iltihap gelmemesi anal fistülde görülen semptomlar mıdır? Yoksa bunlar anal apsenin belirtileri midir, doktor bey?
Şimdiden vereceğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum. Size ve ekibinize başarılar diliyorum.
Mrt84 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 11/12/2017 00:36 tarafından Mrt84.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Tekrarlayan Küçük Apse Balonları 6 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda sık olarak makat apsesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-fistul-ve-makat-apsesi.html) sorunu yaşadığınızı ve sonrasında makat akıntısının (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makattan-akinti.html) meydana geldiğini yazmışsınız. Bu sorun en sık olarak dönemsel olarak apseleşen makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), hidrozadenit (köpek memesi) ve kıl dönmesi (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/kil-donm...pilonidal-sinus.html) gibi nedenlerle oluşur. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (tercihen işlemi gerçekleştiren hekime) muayene olmanız yararlı olur. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1