Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Popomda sürekli şişlik oluyor ve apse yaptı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Popomda sürekli şişlik oluyor ve apse yaptı
Popomda sürekli şişlik oluyor ve apse yaptı 1 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Hocam benim popomda sürekli şişlik oluyor en son çok kötü şişti apse yaptı doktora gittim anal apse dedi apseyi boşalttılar tekrar şişti akıntı yapıyor kan geliyor sürekli bu nedir hocam hiçbir bilgim yok bu hastalık hakkında çok korkuyorum çok canım yanıyor oturamıyorum lütfen cevap verin
alidesidero (Kullanıcı)
Junior Boarder
Gönderiler: 31
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Popomda sürekli şişlik oluyor ve apse yaptı 1 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Makat bölgesinde dışkının boşalmasını kolaylaştırmak için kayganlaştırma görevi yapan, cep şeklinde yer alan ve ‘’kripta’’ adı verilen 4-10 adet kıl ve ter bezinin enfeksiyonuna, kriptit adı verilir. Bu bezlerin, yani anal kriptlerin tıkanmasına ‘’kript apsesi’’ adı verilir ve kript apseleri, makat apselerinin % 90’ını oluştururlar. Anal kript apsesi veya makat apsesi durumunda ise; makatta tekrarlayan şişlik, şiddetli makat ağrısı, makat derisinde kızarıklık ve portakal kabuğu görünümü, üşüme, titreme ve halsizlik gibi belirtiler oluşur. Makat apsesinin boşalması veya boşaltılması sonrasında hastaların % 40-50’sinde makat fistülü geliştiği bilinmektedir. Makat apsesinin tekrarlamasında, gelişmiş olan makat fistülünün tedavi edilmemesi, makat çatlağı ve iltihabi bağırsak hastalığı varlığı önemli rol oynamaktadır. Kabızlık, dışkılama zorluğu, aşırı ıkınma ve liften fakir beslenme, yetersiz sıvı alımı ve hareketsizlik gibi durumların makat çatlağı için uygun zemin hazırladığı bilindiğinden, bu konulara dikkat etmek büyük oranda makat fistülü oluşumundan korunmayı sağlayabilir. Bu sorun için, zaman kaybetmeden bulunduğunuz bölgede bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız gerekir. Yalnız proktoloji veya ‘’kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konularında İstanbul’da kendi kliniğinde hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda, (0530) 326 06 96 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

taviloglu.com
www.youtube.com/drtaviloglu
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com/
www.hemoroiduzmani.com
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 17/12/2022 18:24 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1