Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

doktor bey merhabalar.Ben Tıbb...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: doktor bey merhabalar.Ben Tıbb...
doktor bey merhabalar.Ben Tıbb... 14 Yıl, 7 Ay önce  
doktor bey merhabalar.Ben Tıbbi mümessil olarak görev yapıyorum.İzninizle hemen konuya girmek istiyorum:
Yaklaşık 16 ay önce tromboze eksternal hemoroid ameliyatı geçirdim.Belki inanmayacaksınız ama bu operasyon sonrasında 5 gün hastanede yattım ve tam 12 gün boyuncada ağrılarımdan dolayı kontramal vurulmak zorunda kaldım.Fakat 16 ay boyunca tuvalet sancılarım bitmedi.Bu süre zarfında da beslenmeme çok dikkat ettim ve hiç kabızlık sorunum olmadı lakin bu ağrılarımı da bir türlü dindiremedim.Geçen hafta içinde artık dayanamayarak bir doktoruma bu sorunumu açıkladım,yaşadıklarımı hayretler içerisinde dinleyerek ve içerisindeki bazı şüpheleri gidermek içinde bana rektoskopi yaptı.rektoskopi müdahalesinden önceki muayenede anal fissürüm olduğunu bana söyledi ve rektoskopi sırasında da bana gösterdi.Ayrıca makat bölgesinde biraz et büzüşmesi ve daralma olduğunu belirtti.Yapılan rektoskopi sonucunda çok şükürki hemoroidin tekrarlamadığını ve başka herhangi bir patojenik bir bulguya rastlamadı.Tedavi olarak öncelikle ilaç tedavisi önerdi ve sonuç alınmaz ise bir operasyon önerdi:hem fissür için hemde daralma için.zannediyorumki sfinkter kasların yaklaşık %15 veya %20 sini etkisiz hale getirebiliriz dedi.Size danışmak istediğim konu şu doktor bey:bu cerrahi operasyon sonrasında yine eskisi gibi o dayanılmaz acılı döneme tekrar dönücekmiyim? ve feçes tutamama riski bu tür operasyonlarda ne kadardır hocam?son olarak şunu öğrenmek istiyorum:bu operasyonu laserle yaptırabiliyormuyuz doktor bey?Bu konuyu ince eleyip sık dokumak istiyorum çünkü 16 ay önceki ameliyat bana hayatımın en acılı 16 ayına mal oldu doktor bey.Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum Doktor Bey.
mysteryeyes (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun, ameliyat so... 14 Yıl, 7 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, ameliyat sonrası döneminiz biraz gürültülü geçmiş. Şu anda makatta çatlak (anal fissür) sorununuz olduğu anlaşılıyor. Burada genel yaklaşım öncelikle merhemlerin kullanılması, bunlar başarılı olmazsa Botoks tedavisi ve buda başarılı olmazsa ameliyat uygulanır. www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...liyatsiz-tedavi.html linkinden makatta çatlak (anal fissür) için Botoks tedavisi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Size makatta çatlak (anal fissür) nedeniyle fissürektomi (çatlağın çıkartılması) ve sfinkterotomi (makat çıkışında direnci yaratan lifin kesilmesi) öneriliyor anlayabildiğim kadarı ile. Bu girişim sonrasında % 8-10 arasında dışkı veya gaz kaçırma sorunu gelişebilir. Bu ameliyatın hastaları bezdiren en önemli komplikasyonu budur ve şayet gelişirse hastayı yaşamı boyunca rahatsız eder ve kalıcıdır. Bence size öncelikle, Botoks tedavisi uygulamak uygun olur.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.makattacatlak.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1900
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1