Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

ben 7 aylık hamileyim.Makatta ...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: ben 7 aylık hamileyim.Makatta ...
ben 7 aylık hamileyim.Makatta ... 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
ben 7 aylık hamileyim.Makatta hem çatlak hemde basurum var. Büyük abdeste çıkınca asırı derecede sancım oluyor.En az 3-4 saat sürüyor.Günde 3 kez sıcak suya oturuyorum.Kayısı,İncir sürekli yiyorum. Osmolok şurubunu kullanıyorum.kortoz fitili akşam sabah kullanıyorum ama yinede rahatsız oluyorum.ameliyatı tavsiye ediyor musunuz?narkozun bebege zararı varmı?
rizeli (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Makatta çatlak tedavisinde geç... 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Makatta çatlak tedavisinde geçerli olan ameliyatsız yöntemler: 1. diyet düzenlemeleri: posa bırakan gıdalar ve günde 2 Lt gibi su tüketilmesi, acı, ekşi ve baharatlı gıdaların kısıtlanması 2. bazı kortizon içeren kremlerin kullanılması 3. oturma banyosu: 15-20 dakika boyunca günde 3-5 kez sıcak su içine oturma ile makat bölgesi çok rahatlar. Bunun dışında kullanılan yöntemlerden nitrogliserinli krem ve kalsiyum kanal blokerleri gebelerde ani tansiyon düşmelerine neden olabildiklerinden hem bebek, hem de anne için tehdit oluşturduklarından tercih edilmezler. İlk basamak önlemleri başarısız olursa ikinci basamak olarak Botoks (Botulinum toksini) ile tedavi denenir. Makatta çatlak veya anal fissür vakalarında çatlak olan bölgenin iki yanına 40 ünite Botoks enjekte edilir. Ancak gebelerde Botoks’un bebek üzerine toksik etkiler yaratabileceğinden kullanımının güvenli olmadığı bildirilmektedir. Bu nedenlerden dolayı: gebelerde sık olarak gelişen makat çatlağı durumunda nitrogliserinli krem, kalsiyum kanal blokerleri ve Botoks (Botulinum toksini) tedavisi tercih edilmez. Bu nedenle diyet düzenlemeleri, kortizonlu kremler ve oturma banyoları ile idare etmekte yarar vardır. Değerli hemşerim, 7 aylık hamile olmanız nedeniyle sizde makat çatlağı ameliyatı düşük tehdidi riski yaratır, bu nedenle doktorunuzun önerileri ve benim önerilerini dikkate alarak, güç olsa da dişinizi sıkmanız daha uygun olacaktır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.makattacatlak.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1900
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1