Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fissür için botoks uygulanabilir mi?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fissür için botoks uygulanabilir mi?
Anal fissür için botoks uygulanabilir mi? 14 Yıl, 11 Ay önce  
Sayın hocam, ben Kocaeli’nde oturuyorum. Bizim bir komşuya makatta çatlak için Botoks yapmışsınız ve çok memnun kalmış, bana da anal fissür hastalığı teşhisi konuldu, bana da botoks olur mu?
Misafir122 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Anal fissür için botoks uygulanabilir mi? 14 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun, ben uygun vakalarda botoks uygulaması tabii ki yapıyorum. Ama tabiiki önce muayene edip bu işe uygun olup olmadığınızı anlamam gerekir. Burada prensip olarak makattaki çatlak olan bölgenin iki yanına 40 ünite botulismus toksini veya yaygın olarak bilinen adı ile Botoks enjekte ediyorum. Şayet 30 gün içinde bir düzelme olmazsa ikinci bir seans yapmak gerekebiliyor. Genellikle, makatta çatlak durumunda hastaların % 70-75’inde botoks tedavisi ile tam başarı, % 20’sinde kısmi başarı elde ediyoruz. Makatta çatlak sorunu olan hastaların % 5-10’unda ise botoks tedavisi tedavi yarar sağlamıyor. Hastalarda iç kas lifi yerine dışkıyı tutmaya yarayan kas lifine Botoks ilacı kaçarsa gaz tutamama (hastaların % 2-5’inde) durumu gelişebilir. Botoksun makat bölgesine uygulanmasının bir diğer yan etkisi de hemoroidlerin pıhtılaşmasıdır (tromboze hemoroid). Her yöntemde olduğu gibi bu yöntemin de düşükte olsa getirdiği bazı riskler vardır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1907
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1