Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Hemoroid ameliyatı sonrası fissür oldum
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Hemoroid ameliyatı sonrası fissür oldum
Hemoroid ameliyatı sonrası fissür oldum 14 Yıl, 9 Ay önce  
Sayın hocam ben 23 yaşındayım. 4 ay kadar önce hemoroid sorunum için Longo ameliyatı geçirdim ve ameliyattan bir hafta sonra başlayan makatta yanma, batma ve ağrı başladı. Doktorum bunun ameliyat sonrasında bazı vakalarda gelişebilen anal fissür olduğunu söyledi. Önce su banyosu ve merhem verdi ama sonuç alamadım. Böyle olunca doktorum bu defa anal fissür teşhisi koydu ve bu defa anal fissür ameliyatı önerdi. Ben artık ameliyattan çekiniyorum, Botoks düşünüyorum, uygunmudur? Saygılarımla
Misafir140 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Hemoroid ameliyatı sonrası fissür oldum 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Hemoroid için yapılan Longo ameliyatı sonrasında bazı vakalarda makatta çatlak veya anal fissür gelişebilir. Bu durumda doktorunuzun önerdiği gibi öncelikle basit yöntemler denenir ve ancak başarılı olmazsa Botoks tedavisi veya cerrahi girişim yapmak gerekir. Botoks tedavisinde: makattaki çatlak olan bölgenin iki yanına muayenehane koşullarında Botoks enjekte ediyoruz. Şayet 30 gün içinde bir düzelme olmazsa bazı hastalarda, ikinci bir seans yapmak gerekebiliyor. Genellikle, makatta çatlak durumunda hastaların % 70-75’inde botoks tedavisi ile tam başarı, % 20’sinde kısmi başarı elde ediyoruz. Makatta çatlak sorunu olan hastaların % 5-10’unda ise botoks tedavisi sonuç vermiyor. Makatta çatlak için yapılan Botoks sonrasında hedeflenen internal sfinkter dediğimiz iç kas lifindeki direnci geçici olarak felç etmektir. Bu arada makattaki çatlağın direnç geçici olarak yok ettiğimiz için bu dönem makattaki çatlak yarasının kapanması için uygun zemin hazırlar ve zaman kazandırır. Bu nedenle az önce de belirttiğim gibi makatta çatlak nedeni ile botoks tedavisi uygulanan hastaların sadece % 5-10’unda ise sonuç alınamaz. Bu nedenlerden ötürü makatta çatlak sorununda botoks tedavisinde, terleme ve kozmetik amaçlı yapılan Botoks tedavilerinde olduğu gibi belirli aralıklarla tekrarlama gerekmez.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:13 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1