Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: anal fissur
anal fissur 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
Hocam öncelikle kolay gelsin.Benim şikayetlerim yaklaşık bir yıl önce başladı ve çok sık olmamakla birlikte ara sıra şikayetlerım artıyor.Bu sıkıntılardan dolayı doktora gitmiştim yarım cm bir çatlak olduğunu söylemişti.Yalnız bende ,anal fissur hakkında okuyarak edindiğim bilgilerden farklı şikayetler mevcut.Örneğin şikayetlerim başladığında yanma ve ardından makatımda ıslaklık hissediyorum ve bir çok kez tuvalete gidip temizlenmek zorunda kalıyorum.Hatta bu yuzden iç çamaşırımda kirlenebiliyor.(Bu açık sarı bir sıvı ve sanki dışkımı tutamadığım izlenimi yaratıyor bende).Daha sonra bunu ciddi bir şekilde tahriş olması izliyor ve insanı canından bezdiriyor.Bu tahrişden dolayı makatımın kenarlarına bile dokunamıyorum çok hassaslaşıyor bu yüzden kortos krem kullanıyorum.Hocam tabiki elektronik olarak teşhis koymanız çok zor ama sizin bu konuyla ilgili düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir?Teşekkürler
difanbahya (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:anal fissur 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Sizde makatta çatlak (anal fissür) tanısı zaten konulmuş. Ek olarak hemoroid (basur) sorunu da olabilir. Kremler ile yanıt alamaz iseniz tekrar doktora başvurmanız uygun olacaktır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:10 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:anal fissur 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
.
hdurmus (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 4
graphgraph
Son Düzenleme: 06/08/2009 17:45 tarafından hdurmus.

EN ÜSTSayfa: 1