Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta yırtık tekrarladı. Ne yapmalıyım?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta yırtık tekrarladı. Ne yapmalıyım?
Makatta yırtık tekrarladı. Ne yapmalıyım? 14 Yıl, 8 Ay önce  
Hocam bundan iki yıl önce makatta yırtık için doktora gitmiştim. sonrasında dr bana hedensa,kortos fitil ve cipro hap verdi bunu bir süre kullandığımda ve kabız olmamaya dikkat ederek kısa sürede rahatladım. şu anda tekrar makatta yırtık oluştu. yine kabız olduğum ve ıkındığım için. tabi yememe her zamanki gibi dikkat etsemde bir süre kullandığım biber hapı beni ne yaparsam yapayım kabızlığım geçmiyor. şu an hapı kullanmıyorum. ama etki devam ediyor. 3 lt ye kadar su içiyorum her gün ve meyve ve özellikle kabız yapıcı şeyler yiyorum ama kabızlıktan kurtulamıyorum.bu arada belirtmek istiyorum 1 ay hedensa sonrasında 2 haftadırda proctolog kullanıyorum. sabah akşam ağrı için yeterli oluyor. fakat tuvalete çıkıtığımda ki oda 1 gün yada 2 gün arayla çıkıyorum. acı hissediyorum. fakat bende diğer belirtiler yok yani yanma kötü kokulu leke vs. sadece o sırada çok acıyor sonrasın 5-10 dk içinde geçiyor acısı. lütfen bana yol gösterin. yarında tatile çıkıyorum endişem acaba denize girmek rahatsız edici olabilirmi. sizden yanıt bekliyorum. şimdiden teşekkür ediyorum.
Misafir166 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta yırtık tekrarladı. Ne yapmalıyım? 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Sizde uzun zamandan beri devam eden makatta çatlak veya anal fissür sorunu var muhtemelen. Deniz suyu bu yakınmalarınıza gayet iyi gelecektir, tatilde denizde uzun uzun kalmanızı öneririm. Ancak, bu sorununuz nedeni ile tekrar muayene olmanızda yarar var, zira benim sitemdeki bilgiler arasında bulabileceğiniz gibi, makatta çatlak veya anal fissür konusunda birçok ameliyatsız ve ameliyatlı tedavi yöntemi var.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:08 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1