Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

hemoroid ve çatlak ameLiyatı sonrası sorun
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: hemoroid ve çatlak ameLiyatı sonrası sorun
hemoroid ve çatlak ameLiyatı sonrası sorun 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhaba hemoroit şikayetiyle özel bir hastaneye başvurdum 3 ay önce bana hemoroit ve catlaklarımın oldugu sölendi ve lazerle ameliyat oldum ama sorun devam etmekle kalmadı ve anuste daralma hissediyorum kabız olmağmama rahmen tuvalette cıkmakta cok zorluk cekiyorum sonrasında saatlerçe ağrılarım ve yanma hissi duyuyorum 1 ay önce doktoruma sorunlarımı anlattığımda analın 2 yanında catlakların olduğunu kapanmasının 6 ay süre bileceğini söledi kas gevşetici,dupnalax,volteren,anestol merhem ve sıcak su tedavisi verdi ama verdiği cevaplar acıkcası beni tatmin etmedi ameliyat öncesi bu kadar sancım yoktu hocam ne yapmalıyım ??
onder (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 22/11/2009 15:34 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:hemoroid ve çatlak ameLiyatı sonrası sorun 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun yazdıklarınızdan 3 ay önce basur (hemoroid) ve makatta çatlak (anal fissür) nedeniyle lazerle ameliyat olduğunuz ve anüste daralma hisettiğiniz anlaşılıyor. Öncelikle, lazer ile yapılan basur (hemoroid) ve makatta çatlak (anal fissür) girişimlerinden sonra makatta daralma olması beklenmez, çünkü lazer makatın deri ile kaplı olan dış kısmına uygulanır. Darlık ise Longo ameliyatı gibi makatın dışından değil de makatın içi yani bağırsak üzerinde yapılan ameliyatlardan sonra olabilen sorunlardan birisidir. Bence sizde darlık olma ihtimali biraz zor, makat bölgenizde dolgunluk hissini darlık gibi hissediyor olabilirsiniz. Doktorunuzun açıklamalarından tatmin olmadığınızı belirtiyorsunuz, bu durumda bir Genel Cerrahi Uzmanı’ndan (koloproktoloji yani bağırsak cerrahisi ile uğraşan) ikinci görüş almanızı öneririm.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1900
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1