Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makat çatlağında sarkan et parçası alınmalı mı?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makat çatlağında sarkan et parçası alınmalı mı?
Makat çatlağında sarkan et parçası alınmalı mı? 1 Yıl, 8 Ay önce Karma: 1  
Hocam kolay gelsin ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum sizden hocam bende makat çatlağı var makata sarkan et parçaları var ama o et parçaları hakkında hiçbir bilgim daha önce doktora gittim ama bana detaylı bilgi vermediler bu sarkan et parçalarıını yok etmek mümkün mü acaba hiç bir ağrısıda yok o et parçaların ama ben çok rahatsız oluyorum yok olsunlar istiyorum bu konuda hiç bir bilgim yok bilgi verirmisiniz
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makat çatlağında sarkan et parçası alınmalı mı? 1 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Makat bölgesinde yer alan nöbetçi memeler, çoğunlukla taharetlenme veya duş alma sırasında fark edilir. Büyüklükleri, birkaç milimetreden 5 cm’ye kadar değişebilir. Makattan sarkan memeler; makat çatlağı, Crohn hastalığı, şişmanlık, anal kriptit ve makat ameliyatları sonrasında gelişirler. Makattan sarkan memeler sıklıkla makat kaşıntısı dışında bir yakınmaya veya soruna neden olmazlar. Bazı hastalar; kendi olanakları ile, çeşitli kremler ve bitkisel karışımlar tatbik ederek veya iple boğma uygulayarak bu memelerden kurtulma yoluna gitmeye çalışırlar. Bu tür çabalar ile makattaki meme kaybolmayacağı gibi, makat apsesi gibi bazı ciddi sorunlara yol açabileceğini bilmek ve bu tür davranışlardan uzak durmak gerekir. Hastaların bir bölümü ise; taharetlenme sırasında bu memelerin eline takılması, kozmetik nedenler, ağrı yapması gibi gerekçeler ile, bu memeleri aldırmak amacı ile doktora başvururlar. Bu memelerin bir ilaç veya kremle yok olması mümkün değildir. Konunun uzmanı olan hekimler ise, makattaki memeyi alarak hastanın kafasına takılan sorunu geçici olarak çözmek yerine, bu memenin oluşmasına neden olan asıl sorunu bulmaya çalışırlar, çünkü bu sorun bulunmadan tek başına bu meme alınırsa, sorun kısa bir süre sonra tekrarlar. Yalnız proktoloji veya ‘’kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatsız ve ameliyatlı tedavisi’’ konularında, İstanbul’da kendi kliniğinde hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda, (0530) 326 06 96 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

taviloglu.com
www.youtube.com/drtaviloglu
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com/
www.hemoroiduzmani.com
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1