Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

makatta sancı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makattan Kanama hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: makatta sancı
makatta sancı 11 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Korhan Bey merhaba. Ben Serdar Bey'in hastasıyım ve Cengiz Bey'de ameliyat etmişti beni. İnternette sıkıntımı araştırırken sizi buldum. Kısmet yine oraya geleceğim galiba. Benim sanırım son 1 yıl gibi bir zamanda 4 ya da 5 defa olmak üzere uykudan uyandıracak şiddette makat bölgemde sancı oldu. Başka bir tetikleyici etken de var, onu muayeneye gelirsem söylerim. Yorumlarınızda Proktalgia fugax olabileceğini yazmışsınız. Benim korkum başka kötü birşey olma ihtimali de var mıdır? Bunun teşhisi için ne yapılıyor? Daha önce kolonoskopi olmuştum ve tekrar olmak istemiyorun doğrusu. Şimdiden teşekkürler.
asuvardar (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:makatta sancı 11 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Makatta gece uyandıran ağrı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html) varlığında ilk olarak akla Proktalgia fugax ve levator ani sendromu gelir. Ancak, makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), soliter rektal ülser sendromu (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lser-sendromu-2.html), anal kriptit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/anal-kriptit.html), makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), iltihabi bağırsak hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), makat siğili (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...sigili-kondilom.html) vb. birçok hastalık nedeni ile de olabilir. Bu tür bir durumda öncelikle detaylı bir makat muayenesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makat-muayenesi.html) ve anoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/anoskopi.html) tetkiki yapıldıktan sonra büyük oranda sorun anlaşılır. Bazı durumlarda ek tetkiklere gerek duyulabilir. Kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimize muayene olmak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1