Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makattan kanama ve karın ağrısı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makattan Kanama hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makattan kanama ve karın ağrısı
Makattan kanama ve karın ağrısı 7 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
Hocam iyi günler. 18 yaşındayım. Yaklaşık 5 sene önce tuvalet kağıdının üzerinde kan farkettim. Durumu babama bildirdim. Çatlaktır önemseme dedi. Bu kanama olayı 3-4 ayda bir kere veya yılda bir iki kere olmak üzere uzun süre devam etti. 2 sene önce bir genel cerrahi uzmanına muayene oldum. Göz muayenesi ile çatlak olduğunu söyledi. Ama sigmoidoskopi de önerdi. Yaptırmak istemedik. Fitil ve çatlak kremi kullandım. O günden bugüne sadece 1-2 kere oldu. Kanama olduğunda tuvalet kağıdında çok ince bir çizgi oluyor ve makatımda yanma oluyor. Hocam bir de benim 3-4 senedir yoğun gaz ve karın ağrısı şikayetletlerim var. Genelde sabah kalkınca oluyor. Bu durumlar beni çok rahatsız etti aklıma kötü hastalıklar geliyor. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
srcnkskn (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 15/10/2016 16:36 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makattan kanama ve karın ağrısı 7 Yıl, 6 Ay önce Karma: 7  
Evladım, size geçmiş olsun. Mesajınızda; makattan kanama, yoğun gaz ve karın ağrısı gibi yakınmalarınız olduğunu ve iki yıl önce makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html) tanısı aldığınızı yazmışsınız. Bu sorunlar: basur (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/hemoroid-basur.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), bağırsağın divertiküler hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...kuler-hastaligi.html), bağırsak polipleri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...irsak-polipleri.html), bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), proktit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), soliter rektal ülser sendromu (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lser-sendromu-2.html), vb. nedenlerle olabilir. Bu tür bir durumda, öncelikle detaylı bir makat muayenesini (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makat-muayenesi.html) takiben, anoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/anoskopi.html), rektoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/rektoskopi.html), sigmoidoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/sigmoidoskopi.html) ve kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) gibi tetkikler yapmak gerekebilir. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/genel-ce...ilecek-noktalar.html) muayene olmanız yararlı olur. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 15/10/2016 16:37 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1