Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

makattan kan
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makattan Kanama hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: makattan kan
makattan kan 6 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Sayın Hocam,
47 yaşında bir kadınım.Babam 55 yaşında mide kanserine yakalndı, 5 yıl mücadele sonrası kolona metasta yaptığı için 60 yaşında vefat etti.Kendimi bildim bileli kabızlık şikayetim var ve aynı zamanda midemde reflü-gastrit var, düzenli olarak gastroskopi ve kolonoskopi takibim yapılıyor.İbs tanısı konuldu, ................................ ve ................................ ve ................................ kullanıyorum.2015 yılında sigmoid kolon distalinde 4 mm ,rektum anal dan itibaren 11.cm de 5 mm büyüklüğünde dimunitiv polipler mevcuttu,işlem sırasında oere edildi ve patolojide hiperplastik polip olduğunu öğrendik.Ancak hem internal hem de eksternal hemoroidlerimde vardı.Her yıl düzenli olarak dışıkda kan testi ve helicobakter testi yapılıyor ve negatif cıkıyor.Son bir haftadır dışkılama sonrası her iki günde bir pecetede cok az miktarda kan görüyorum.Her ne kadar kendi doktorum hemoroid kaynaklı olabileceğini belirtse de herhangi bir agrı yanma kaşıntı olmadığı için endişe yaşıyorum.Bugün yaptırdığım gaitada gizli kan negatif cıktı.Ancak yine de kolonoskopi yada rektoskopi yaptırmalmıyım.Normalde en son 1 yıl önce yaptırdığımda herhangi bir polipe ve sıkıntıya rastalnmamıştı, ve yeniden takip zamanım icin yaklaşık 1 yıl daha var,ama endişe duydum.Bu sebeble sitenize üye olmayı ve danışmayı istedim.Saygılarımla.
glygzr (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 22/02/2018 12:01 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:makattan kan 6 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhaba;
Ben 6 yil önce ankarda ............................................ tarafindan kucuk bir ameliyat oldum sorunum hemoroit saniyordum fakat hoca kist var aliyorum de ve aldi uzun bir zaman sorun yasamadim fakat 2 yil önce makat agzinda iltahapt Oldu ve acik ameliyatla temizlediler gene sorun yasamadim son 6 önce tekrar iltahap nüks etti gene temizlediler ancak ondan sonra makatta akinti kanla Karisik Yanma islaklik basladi simdi ne yapacagimi bilmiYorum kanamam cok olmuyor wc ye cikinca oluyor ne Yapacagimi bilmiyorum bir yardimci olursaniz sevirim iyi günler kolay gelsin !
Orhan06 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Son Düzenleme: 22/02/2018 11:50 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:makattan kan 6 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
glygzr adlı kullanıcıya yanıttır.

Size geçmiş olsun. Ekibimiz sanal ortamda bir girişim ile ilgili sorulara yorum yapmamaktadır. Sanal ortamda, endoskopi bulguları, hastanın mevcut durumu, patoloji sonucu, tetkikleri vb. bilgiler hakkında fikir sahibi olmadan, endoskopi işlemi sonrası dönemdeki sorunlarla ilgili farklı bir hekimin, işlem sonrası seyir, gerekli ilaç veya tedavi, önlem, diyet, endoskopik girişimin tekrarı, ameliyat gereksinimi vb. konularda yorum veya öneri yapması bir yarar sağlamayacağı gibi, hasta ve yakınlarının zihninde durumu daha karmaşık hale getirebilir. Lütfen ilgili endoskopi tetkikini gerçekleştiren veya talep eden hekime başvurunuz ve sorularınızı onlara yöneltiniz. Acil şifa dileğimizle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 22/02/2018 11:49 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:makattan kan 6 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Orhan06 adlı kullanıcıya yanıttır.

Size geçmiş olsun. Mesajınızda 6 yıl kadar önce, makat bölgesinden hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html) olduğunu sandığınız bir kist alındığını ve o zamandan beri dönemsel olarak makatta iltihaplanma sorunu yaşadığınız yazmışsınız. Makatta iltihap sorunu: makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-fistul-ve-makat-apsesi.html), makat apsesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), kıl dönmesi (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/kil-donm...pilonidal-sinus.html), proktit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), cinsel temasla bulaşan hastalıklar (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...at-hastaliklari.html), vb. nedenlerle olabilir. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olur. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 22/02/2018 11:59 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 1