Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Dışkıda kan gördüm
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makattan Kanama hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Dışkıda kan gördüm
Dışkıda kan gördüm 2 Yıl, 3 Ay önce Karma: 1  
Merhabalar hocam Bir kaç kez büyük tuvaletımı yapınca dişkıda kan gördüm ama hafif bu ara ara oldu neden olabılır acaba
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 780
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Dışkıda kan gördüm 2 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Dışkıda kan: makat çatlağı, hemoroid, makat fistülü, bağırsak polipleri, bağırsak divertikülü, iltihabi bağırsak hastalığı, bağırsak kanseri, iskemik bağırsak hastalığı, yemek borusu varisleri, yemek borusu kanseri, mide ülseri kanaması, ince bağırsak tümörü, bağırsakta anjiodisplazi, Çölyak hastalığı vb. nedenlerle olabilir. Ayrıca; pancar, turp, şalgam, kavun, fasulye, lahana, karnabahar, brokoli, üzüm, enginar, domates, mantar, muz, kırmızı et, portakal, ıspanak, semizotu, somon balığı, sardalya, sülün gibi gıdalar dışkıya koyu veya kan rengi verebilir. Aynı şekilde; bazı ağrı kesici ilaçlar, potasyum içeren ilaçlar, demir hapları, bazı vitamin hapları, sukralfat, simetidin, kan sulandırıcı ilaçlar vb. dışkıda kan varmış gibi bir izlenim yaratabilir. Kanama dışkı ile birlikte yoğun olabildiği gibi, dışkı üzerinde şerit gibi de olabilir. Buna karşın, gözle görülen kan olmadan, dışkıda gizli kan da olabilir. Bu tür bir durumda sıklıkla, dışkıda kan tetkiki, gastroskopi, kolonoskopi, kapsül endoskopisi vb. tetkikler gerekebilir. Bu sorun için, bir İç Hastalıkları (Gastroenteroloji) Uzmanı’na başvurulması yararlı olur. Yalnız proktoloji veya ‘’kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konularında İstanbul’da kendi kliniğinde hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda, (0530) 326 06 96 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.hemoroiduzmani.com
www.youtube.com/drtaviloglu
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 26/12/2021 12:47 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1