Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Laparaskopi ile bağırsak ameliyatı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Laparaskopi ile bağırsak ameliyatı
Laparaskopi ile bağırsak ameliyatı 14 Yıl önce Karma: 0  
Değerli Hocam
Eşim 12.4.2010 tarihimde sezeryan ameliyatı oldu 4 gün sonra çok büyük sancılar çekerek tekrar hastaneye kaldırdık radyolojik raporu sonucu 2. bir ameliyat daha gerçekleştirildi.

RADYOLOJİ RAPORU

Sol alt kadranda muhtemel sigmoid kolonda ödem ile beraber çevresinde serbest sıvı izlenmiştir olası intestinal patoloji açısında BT tetkiki önerilir

Alt Abdomen (pelvik) BT

**Uterus postpartum dönemle uyumlu olarak normalden belirgin büyük görünümdedir. Batın sol alt kadranda mezenterde hafif heterojenite mevcut olup USG ile korele edildiğinde ayrıca bu bölgede barsak anslarında ödem dikkat çekmektedir. Skanogram görüntüsünde bu bölgede barsak gazı izlenmemiştir. Klinik korelasyon önerilir.
İkinci ameliyat sonrası PATOLOJİ RAPORU

Seri ve seviyeli kesitler ile incelenen doku örneklerinin orta alanında geniş yer kaplayan yoğun nötrofil lökosit, nüve kırıntıları ve eozinofilik amorf materyal ile nekroz odaları izlenmiştir. Çevre dar stromada eozinofilik amorf materyal ve materyali saran histiyosit, yabancı cisim tipinde multinukleuslu dev hücre, lenfosit ve plasmosit içeren iltihabi hücre intiltrasyonu görülmüştür.

Hocam size sorum şudur Hastama gerçekleştirilen SEZERYAN ameliyatında bağırsak delinmesi ihtimali olabilir mi? Sezeryan esnasında Çocuk suyu dükülme ihtimali olabilirmi?
Radyoloji ve Patolojinin TÜRKÇE bana izah edermisiniz.
Eşim hala sol belinde sıkıntılar çekiyor.
rebeze (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 4
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Laparaskopi ile bağırsak ameliyatı 14 Yıl önce Karma: 7  
Eşinize çok geçmiş olsun. Web siteme üye olurken de belirtildiği gibi, ben etik kurallar gereği başka bir hekimin tedavisi altında olan hastalara yorum yapmıyorum. Lütfen ameliyatınızı gerçekleştiren cerrah veya cerrahi ekip ile irtibata geçiniz. Acil şifalar dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.fitikforumu.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.safratasi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1901
graph

Cvp:Laparaskopi ile bağırsak ameliyatı 14 Yıl önce Karma: 0  
Saygıdeğer Hocam sizden patolojinin TÜRKÇE açıklamasını rica etsem mümkünmüdür acaba, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
saygılarımla
rebeze (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

PATOLOJİ RAPORU
Seri ve seviyeli kesitler ile incelenen doku örneklerinin orta alanında geniş yer kaplayan yoğun nötrofil lökosit, nüve kırıntıları ve eozinofilik amorf materyal ile nekroz odaları izlenmiştir. Çevre dar stromada eozinofilik amorf materyal ve materyali saran histiyosit, yabancı cisim tipinde multinukleuslu dev hücre, lenfosit ve plasmosit içeren iltihabi hücre intiltrasyonu görülmüştür.
rebeze (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

SAYGI DEĞER
Eşim bir ihmalin kurbanı oldu yapılan sezeryan ameliyatında hemen 4 gün bedeni farklı bir reaksiyon gösterdi çok yüksek derecede sancılar oluştu. Genel cerrahcı bize bağırsak delinme ihtimali olabildiğini söyledi ve laparaskopi/laparatomi ile ameliyatı gerçekleştirildi.
Hocam, 2 ameliyatın nedenini sormaya kalkıştığımızda hocaların sert tepkileriyle karşılaştık ve hastam iyileşmediği halde taburcu ettiler.
Ben suşlu arıyormuşum! Hocam, bir ihmal varsa arayamazmıyım. 2. ameliyata neden acilen gerek duyuldu diyemezmiyim. Özel bir hastaneydi Paramla yattım.
Hocam patoloji ve radyoloji(Ultrasyon) raporunda bir sorun varsa ne olur söyleyin bize, Gerekirse Van'dan kalkıp istanbul'a gelelim.
Daha önceleri de Hizmet verdiğiniz Hastaneye gelmiştim.
Doç. Dr.Alin Yiğit BAŞGİL Hanımefendi'ye gelmiştik Şifayı Allah'tan diledik Rabbim vesileyi Hocamız kılmıştı. Rabbim Kendilerine sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler versin.
Ülkemizde sizin gibi değerli profesörleri var. sorunumu size iletmezsen kimlere ileteyim, bu bir sağlık proplemi.
Saygılarımla
rebeze (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Laparaskopi ile bağırsak ameliyatı 14 Yıl önce Karma: 7  
Öncelikle, ben size yanıtımı çok net olarak yazdım, benim size bu kadar komplike olmuş bir konuda sanal ortamda yardımcı olabilmem mümkün değil. Bu kadar ısrarlı olmanız nedeniyle yine net bir cevap vererek bu yazışmayı sonlandırmak istiyorum. Bu sorununuz nedeniyle Van’dan İstanbul’a gelmenize kesinlikle gerek yok. Van’da Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na başvurmanız yeterli olacaktır. Ben şehrinize ve üniversitenize konuşmacı olarak geldiğim için, oradaki bilimsel düzeyin ne kadar iyi olduğunu gayet iyi biliyorum. Acil şifalar dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.fitikforumu.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.safratasi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1901
graph

EN ÜSTSayfa: 1