Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

3-4 Ay süre ile tekrarlayan karin agrisi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: 3-4 Ay süre ile tekrarlayan karin agrisi
3-4 Ay süre ile tekrarlayan karin agrisi 13 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
Iyi Calismalar benim bir sorum olcak lütfen bilgilendire bilirseniz cok sevinirim

Assa yukari sürekli tekrarlayan FMF gibi belirtireli olan agrim var sag lumbal dan basliyor örenek verisek dalak sismesi gibi baslayan sonra 2-3 gun bazen siddetli titreme de eslik ediyor bir karin agrisi bazende az bir karin agrisiyla 2-3 gun süren bir agiri meydana geliyor. Genel bir test yaptirdim yaptirdigimda akdeniz anemisi yada atesi tarzinda bir hastaliktan süpelendiler fakat sonuclar saglikli oldugumu gosterdi idrardan intahlanma ve kolestrol cikti hastalik gectikten yani 2-3 gün zarfindan sonra idrardaki intahalp ve kandaki kolestrol kayboluyor yada minumun seviyeye düsüyor tedirginligim sundan bu agri 2-3 ay iceridne tekrarliyor fakat birde kafama su takiliyor acaba üsütmeye bagli bir hastalikmi genelde banyodan sonra oldugunu saniyorum bugun mesela banyodan sonra bu agri tekrardi basladi fakat hava okadar sicakki üsütmeme imkan yok acaba ayaklarimla yerden mi üsüttüm kafam karman karisik hocam ne yapabilirim yahut bu denli bir sorunlu hastaniz oldumu nasil bir yol takip edebilirim yardimci olursaniz sevinirim bu karin agrisini dindirebilecek evde yapabilecegim bir ayak üstü tedavi tarzi varmi hastaneye bu aralar gidemeyecegim isim geregi yurt disindayim simdiden tesekkürler iyi calismalar dilerim...
kemalsatici (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:3-4 Ay süre ile tekrarlayan karin agrisi 13 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Bu denli sorunlu derken, sizin gibi o kadar fazla hastamız oldu ki yıllar içerisinde. Bu tür bir karın ağrısı başta ailevi Akdeniz ateşi veya tıp dilindeki adı ile FMF hastalığı olmak üzere birçok hastalıkta olabilir. Bu hastalığın tanısını koyabilmek için çok özel testler yapmak gerekir. Bu testleri de tıp alanında İç Hastalıkları içinde Romatoloji Bilim Dalı yapar. Her Tıp Fakültesi’nde bu tür bir bölüm vardır. Yaşadığınız ilde veya yakınında bu bölümden bir uzmana ulaşabilirsiniz. Acil şifa dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1907
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1