Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

İrritabıl barsak hastalığının ameliyatı var mı?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: İrritabıl barsak hastalığının ameliyatı var mı?
İrritabıl barsak hastalığının ameliyatı var mı? 14 Yıl, 6 Ay önce  
Sayın hocam ben Kayseri’de yaşayan 34 yaşında iki çocuk annesi bir kadınım. Bende 8 yıldan beri sitenizde yazan irritabıl barsak hastalığı var. Doktorlar bu durumun benim hassas yapımdan kaynaklandığını söylüyor, özellikle akşama doğru olan saatlerde karnım nerede ise hamile gibi şişiyor ve bazen arkadaş toplantılarında hadi hayırlısı üçüncü bebek geliyor galiba diye takılmaları beni çok rahatsız ediyor. Kullanmadığım ilaç kalmadı, bunun ameliyatı varsa yaptırmaya hazırım, lütfen bana yardım edin.
nazlı (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Öncelikle geçmiş olsun, haklıs... 14 Yıl, 6 Ay önce Karma: 7  
Öncelikle geçmiş olsun, haklısınız irritabıl bağırsak sendromu (İBS) bazen bezdirici olabilir. Ancak, burada emin olunması gereken bağırsak içinde başka bir sorun olup olmadığıdır. Burada kolonoskopi, kapsül endoskopisi, bilgisayarlı tomografi gibi çeşitli araştırma tekniklerinden yararlanırız. Ancak, bilmeniz gereken önemli bir gerçek irritabıl bağırsak sendromunun ameliyatla değil ilaçlarla tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğudur. Burada uygun yaklaşım bir Gastroenteroloji Uzmanı ile bu tedavinizi devam ettirmenizdir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1907
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1