Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

doktor bey ben ülseraktif koli...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: doktor bey ben ülseraktif koli...
doktor bey ben ülseraktif koli... 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
doktor bey ben ülseraktif kolit hastasıyım 32 yaşındayım iki senedir bu hastalık var. Bir buçuk sene önce doğum yaptım dokuz ay hiç bir sıkıntım olmadı kolit aktifleşmedi. Doğumdan sonra altı ay bebeğimi emzirebildim çünkü sonra alevlendi ve kanlı ishale döndü. Bu şekilde ilaç kullanmadan çocuğu hala emzirmek doğru mu? Bazen suçluluk duyuyorum emzirmeye devam etseydim ilaç kullanmasaydım diyorum. Şimdi kolitim sık alevleniyor tam geçiyor ilacı kesiyorum bir süre sonra hafif kanamalar karnımda şişlikler oluyor sık tekrarlıyor bunun sebebi hamilelik boyunca hiç olmamış olması yada yorulmuş olması mı bebekte bildiğim kadarıyla kalınbağırsağa yük bindiriyor? cevabınızı en kısa zamanda bekliyorum. Bir de bu XXX iksiri hakkında ne düşünüyorsunuz ben salofalk 500 mg kullanıyorum bana çok iyi geliyor ama XXX iksirini denemelimiyim sakıncalı olurmu saygılar sunarım.
leylaege (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Öncelikle geçmiş olsun, 32 yaş... 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Öncelikle geçmiş olsun, 32 yaşında ve iki seneden beri ülseratif kolit hastasısınız ve 1.5 yıl önce yaptığınız doğum sonrasında muhtemelen strese bağlı olarak yakınmalarınız arttığını belirtiyorsunuz. Salofalk tedavisi altında olduğunuzu belirtiyorsunuz ve bir iksir için fikrimi soruyorsunuz. Öncelikle, belirtmeliyimki uluslararası ülseratif kolit tedavi kılavuzlarında henüz iksir yok, bu nedenle benim de doğal olarak bu konuda bilgim yok. Sulfasalazin (Salofalk) bu konuda en yaygın olarak kullanılan ilaçlardan birisidri, bunun dışında İnfliximab, Azathioprine, Siklosporin, 6-Merkaptopurin, Siprofloksasin, Metronidazol, kortizon, Balsalazid ve Mesalamin gibi birçok ilaç kullanılır. Bu ilaçları seçecek ve tedaviyi düzenleyecek olan hekim Gastroenteroloji Uzmanı’dır. Bu nedenle, ilaç ile ilgili bir sorun varsa bence mantıklı olan tekrar sizi takip eden Gastroenteroloji Uzmanı’na danışın.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1907
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1