Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: ilti
ilti 14 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
seneler önce b.abdestimden kan geldi.2 defa 6 ünite kan verilmişti.sonra kolonsokopi,endoksopi,kapsül endoskopi,sindigrafi,BT enteroklizis,pasaj grafisi,ultrasonografi,batın emarı,anjiyografi gibi bütün çekimler yapıldı.birşey bulunamadı ve kanamam bir anda durdu taburcu oldum. geçen sene ise melena şeklinde 5 gün b.abdeste çıktım.beni sarsıcı bir durum olmadı ama yinede doktora başvurdum bu sefer gastro. bölümünde yattım.bu sefer illeumda lezyon olduğunu söylediler.patoloji sonucu iltihaplı mukoza geldi teşhis belirtmeden ameliyat dediler.iltihaplı mukoza olan ileumda ameliyat gerekebilir mi 25 yaşındayım.şuanda ameliyat yaptırmadım ilaç tedavisi oluyorum.sizce ne olabilir ne yapmalıyım.hastalık şikayetim sadece kramp ağrısı oluyor stres döneminde bazı aylarda demir eksikliğim oluyor.başka hiçbir sıkıntım yok.. yardımcı olursanız sevinirim.
İYİ ÇALIŞMALAR
ergun (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Sizde olan sorun bizler açısın... 14 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Sizde olan sorun bizler açısından tanısı en zor olan konular içinde yer alır ve gizli kanama veya nedeni bilinmeyen sindirim sistemi kanaması adını alır. Bu durumda diğer araştırma yöntemleri ile yanıt alınamazsa, en faydalı araştırma yöntemi kapsül endoskopisidir. Burada endoskopi, sintigrafi, anjiografi ve kapsül endoskopisi kullanılan yöntemler arasında yer alır. Anlaşıldığına gore sizde hepsi denenmiş. Bence gizli kanamanızın olduğu bir zaman diliminde kapsül endoskopisinin tekrarlanması, kolonoskopini tekrarlanıp Crohn hastalığı olup olmadığı anlaşılmalı ve kararı ona göre vermek uygun olur.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1907
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1