Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Saygıdeğer hocam; Sağlık Bakan...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Saygıdeğer hocam; Sağlık Bakan...
Saygıdeğer hocam; Sağlık Bakan... 14 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Saygıdeğer hocam; Sağlık Bakanlığında ben ve eşim görev yapmaktadır. Eşim 12 Ocakta kolon ca tanısı olduğu için kolon ameliyatı oldu ve ayrıca bağırsak taşıyıcısı olan zar da alındı. Tomografi sonucuna göre karaciğerde 1 ve 2 cmlik kitle olduğu ayrıca pelvisde de kitlelerin mevcut olduğu saptanmıştır. Şimdi hacettepe onkoloji de Prof.Dr.Şuayib Yalçın kontolünde kemoterapi almaktadır. patoloji sonucunda eşime ait tanı müsinöz ca dır. Şuayib hocama eşimle beraber gittiğimiz için eşimin yanında soramıyorum. Hocam Müsinöz Ca nedir? iyi veya kötü huylu nedir? Bana bilgi verirmisiniz lütfen.
scosar (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Öncelikle, eşinize çok geçmiş ... 14 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Öncelikle, eşinize çok geçmiş olsun. Kendisinde kalın bağırsağın müsinöz karsinomu (kanseri) olduğu anlaşılıyor. Deri veya iç organları çevreleyen dokularda görülen kanser türüne karsinom adı verilir. Kalın bağırsak kanserleri adenokarsinom, leiomyosarkom, melanom ve nöroendokrin tümörlerdir (NET). Kalın bağırsak adenokarsinomlarının iki alt grubu vardır; bunlar taşlı yüzük hücreli ve müsinöz tiptir. Adeno kelimesi salgi yapan bez anlamına gelir ve bu bezlerde endokrin ve eksokrin bezler olmak üzere ikiye ayrılır. Endokrin bezler hormonlarda olduğu gibi kan akımına boşalırlar, eksokrin bezler ise ter ve mukus (sümüksü akıntılar) gibi vücut dışına boşalırlar. En az % 60 oranında mukustan oluşan adenokarsinomlara müsinöz adenokarsinom adı verilir ve tüm adenokarsinomların yaklaşık % 10-15’ini oluştururlar. Müsinöz tipteki adenokarsinomların, klasik tipteki adenokarsinomlara oranla daha saldırgan oldukları bilinmektedir. Ben genel bilgilendirme amaçlı olarak sadece bu bilgileri size aktarabilirim, detayları kendi Onkoloji Uzmanı’nızdan öğrenmenizi öneririm.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1907
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1