Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Hastalığım İrritabıl Bağırsak Sendromu mu?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Hastalığım İrritabıl Bağırsak Sendromu mu?
Hastalığım İrritabıl Bağırsak Sendromu mu? 13 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Merhaba. Ben 22 yaşındayım. Yaklaşık 2 yıldır dönem dönem midem ağrıyor (belki de ben midem ağrıyor zannediyorum). Çeşitli ilaçlar kullandım. İlk önce ülser başlangıcı teşhisi kondu. Çeşitli ilaçlar verdiler geçmedi. Sonra farklı bir doktora gittim, o da bir virüsten kaynaklanmış olabileceğini söyledi. 3′lü tedavi denilen bir tedavi uygulandı. 2 hafta günde 3 gr antibiyotik ve bir ilaç daha kullandım. Bir dönem geçti yine ağrıyor. İkinci olarak psikolojik olduğu söylendi. İlaç kullandım yine geçmedi. En son dahiliye uzmanına gittim, ''irritabl barsak sendromu'' teşhisi koydu. ''Bu hastalık geçmez, sadece bu hastalığın etkilerini yatıştıracak ilaçlar verebilirim.'' dedi, fakat bu ilaçlar da çok etkili gelmedi. Özellikle her sabah midem ağrıyor, kazınıyor. Hemen bir şeyler yemezsem ağrı çekilmez oluyor. Uzun süre midem boş kalırsa da ağrı artıyor. Gün içinde sık sık bir şeyler yemem gerekiyor. Rahatsızlığım tam olarak midemde değil aslında. yani nasıl tarif edilir bilmiyorum ama göğüs kafesimin altında, kaburgalarımın ortasındaki kemiğin hemen altında bir ağrı var, bastırdığım zaman hissediyorum. Nabzım orada atıyor gibi ve üzerine ne kadar bastırsam ağrım o kadar geçiyor sanki. O nabız hissi veren şeyi üzerine bastırarak göbek deliğime kadar indiriyorum. Damar mı artık bilemiyorum, kusura bakmayın. İşte o zaman çok rahatlıyorum. Fakat biraz sonra tekrar ağrıyor. Halk arasında ''Göbek Düşmesi'' olarak söyleniyor sanırım. En son gittiğim dahiliye uzmanı söylemişti. Bu hastalık nedir ve nasıl bir tedavi uygulanmalıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. (Şu an ilaç kullanmıyorum. Bu arada Endoskopi yapılmadı.)
yensiisney (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Hastalığım İrritabıl Bağırsak Sendromu mu? 13 Yıl, 8 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun, yakınmalarınız ön planda gastrit, reflü hastalığı, irrtibabıl bağırsak hastalığı benzeri gibi görünüyor, ama tabiiki size sanal ortamda tanı koyabilmek mümkün değil. Bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanız yarar sağlayacaktır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1