Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

karin veya bagirsak agrisi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: karin veya bagirsak agrisi
karin veya bagirsak agrisi 13 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Merhaba Doktor bey,

28 yasinda bekar bir kizim. 3 yildir istanbuldayim. Ondan önce Almanyada yasiyordum. Benim yaklasik 7-8 senedir sol kenarim agriyor. Bagirsagimin döndügü yer diye hissediyorum. ilk zamanda bu agriyi haftada bir kere, iki haftada bir kere ancak hissediyordum. ama zaman gectikce fazlalisti. o kadar ki agri hissetmedigim gün kalmadi. hep ayni yer ayni nokta agriyor. almanyada gitmedigim doktor kalmadi. dahiliye beni bircok uzmana gönderdi. Böbrek röntgeni yaptilar. Kadin doktoruna gittim rahim vs de hicbirsey yok dediler. Endoskopi ve kolonoskopi de yaptilar. ama hicbir sonuc alamadilar. Pankreas icin kan tahlili yaptilar ama nafile. süt ürünlerine karsi alerji olup olmadigimada baktik. ben doktorlara bagirsagimda bu agriyi kesin hissediyorum dememe ragmen hemen hemen bircok tahli yaptirdilar ve sonunda bana birsey bulamadik psikolojiktir dediler.

bu agrinin tamamen stress ve psikolojiden kaynaklandigini sanmiyorum. 7-8 yildir arastirmadigim yöntem, denemedigim sey kalmadi. detoks da yaptim. belki gecer diye ama olmadi.

stressli oldugumda agrinin siddetlestigini hissediyorum ama iyi oldugumdada hissediyorum.

yediklerimede dikkat ediyorum yani alerji bir durum varmi diye ama hicbirsey anlamayamadim. agrinin ne zaman geldigini vs o kadar dengesizki...yani su sebepten oldu diyemiyorumda.

o kadar caresizimki...hayatim boyunca bu psikolojiktir deyip bu agriyla yasamam gerektigini düsünmek bile istemiyorum. cünkü bu arada bir gelen bir agri degil. ben karnimin agrisiz oldugunu hatirlayamiyorum bile artik. bagirsagimi kesmek istiyorum o kadar agri veriyor bana.

masaj yapiyorum karnima sicak su koyuyorum hicbirsey fayda etmiyor. ilginc olan ögleyin felan uyursam bir saatligine uyaninca mutlaka agri var.

kendimi bildim bileli kabizlik sorunumda var. ancak kabiz olmadigim günlerdede agri olabiliyor.
o yüzden neden kaynaklandigini artik bilmiyorum ve caresizim. acikcasi 2 yildir artik istanbula geleli bu agriyi kabullendim ve acisini cekiyordum ancak internette sizin siteyi buldum ve tekrar bu konuda yardim almaya karar verdim.

kolonoskopi yapilmasina ragmen bagirsagimda görülmeyen baska birseyim olabilirmi? yoksa sizcede tamamen psikolojikmi?

insallah yardimci olabilirsiniz.

Saygilarimla
Sare (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:karin veya bagirsak agrisi 13 Yıl, 8 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun, takdir edersinizki size sanal ortamda birçok doktorun muayene etmesine rağmen konulamayan tanınızı koyabilmem mümkün değil, ancak yönlendirebilirim. 28 yaşındasınız ve sol kenar (sanırım karın sol üst bölümünü tanımlıyorsunuz) ağrısı yakınmanız ve kabızlık sorununuz mevcut. Bu nedenle birçok tetkikler yapılmış, yakınmalarınız stresli olduğunuz dönemlerde artmakla birlikte, diğer dönemlerde de hafifte olarak mevcut. Ön planda yakınmalarınız irritabıl bağırsak sendromu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html) belirtilerine uyuyor. Ama tabiiki bu tanının konulması ve ilaç tedavisine başlanması için bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanız gerekir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

Cvp:karin veya bagirsak agrisi 13 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Tsk ederim doktor bey,

bana tavsiye edebileceginiz Gastroenteroloji uzmanlari varmi? gercekten bu konuda artik alaninda cok iyi olmayan bir doktora gidip beni ugrastirmasini istemiyorum cünkü gercekten bu agriyla bircok doktora gittim ve netice alamadim.

Simdiden tsk ederim.
Saygilarimla
Sare (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:karin veya bagirsak agrisi 13 Yıl, 8 Ay önce Karma: 1  
Kusura bakmayın, sitemde etik kurallar gereği doktor adı veya tedavi önermiyorum.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Son Düzenleme: 24/09/2010 18:17 tarafından .

EN ÜSTSayfa: 1