Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

irratable bağırsak sendromu
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: irratable bağırsak sendromu
irratable bağırsak sendromu 13 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
iyi günler hocam
33 yaşımdayım bir süredir devam eden kabızlık şikayetlerim var şöyleki boşaltma ihtiyacı hissetmeme rağmen tuvalete sanki bağırsaklarım kasılmış gibi hissederek çok zorlanarak ve uzun süre uğraşarak çıkıyorum, ve son zamanlarda dışkıda incelme oldu.İlk gelen dışkıbiraz daha kalın ama küçük toplardan oluşmuş gibi arkasından gelen dışkı serçe parmak kalınlığında orta cıvıklıkta oluyor, ayrıca sağ tarafımda sırtıma yakın zaman zamanda kasıtlarıma doğru yanma hissine benzer ağrı hissediyorum bu ağrı sürekli değil zaman zaman oluyor kabızlık hissettiğim zamanlarda arttığını hissediyorum fakat her kabızlıktada olmuyor.dışkıda kan olmadığını düşünüyorum rengi normal, muayene oldum doktor bey irratable bağırsak sendromu olduğundan, dışkının incelmesi ve ağrılarımında bu sebeple olduğunu belirtti , herhangi bir tetkiğe gerek duyulmadı, günde 3 kez dicetel isimli bir ilaç kullanıyorum, bunu enaz 3 ay devam edeceğim, benim merak ettiğim bu tipbağırsak sendromundaki bazı bulgular bende yok dışkıyla beraber mukozaya benzer bir yapı gelmiyor, acaba yanlış tanı olabilirmi, kilo kaybım yok zaman zaman şişkinliklerim oluyor, bazen özellikle şişkinlik varken uzun süre oturmak zorunda kaldığımda biraz halsizlikte hissediyorum. bu arada yaklaşık 5 aydır gastrit tedavisi için ilaçlar kullandım şuan sadece proton bombası oda yanmam oldukça kullanıyorum.

tavsiye ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, saygılar
tolga (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:irratable bağırsak sendromu 13 Yıl, 4 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun, irritabıl bağırsak sendromu (İBS) şüphesi muayene sırasında belirir, ancak tanısı kolonoskopi sonrasında konulabilir. Hastanın yakınmaları İBS’ye uyuyorsa ve kolonoskopi tetkikinde hiçbir sorun belirlenmemişse, o takdirde bu kişide İBS düşünülebilir ve bu yönde tedavi önerilebilir. Bu nedenle, sizin bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanızda yarar var.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.robotcerrahisi.com
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1