Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

SİFİNKTERLER İLE İLGİL
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: SİFİNKTERLER İLE İLGİL
*
SİFİNKTERLER İLE İLGİL 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
sAYIN HOCAM MERHABA;BEN ANESTEZİ TEK.OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM. 1999 YILINA KADAR HEMOROİD ŞİKATEYİM VARDI. DİYET UYGULAYARAK RAHATLASDIM. AMA BÜYÜK ABDESTİMİ YAPARKEN TAZE KAN ŞEKLİNDE DAMLA DAMLA OLARAK KAN GELMEKTE İDİ. BULUNDUĞUM İLDE GÖRÜŞMÜŞ OLDUĞUM GENEL CERRAHİ DOKTORU ABİMİZE ŞİKAYETİMİ ANLATTIM, YAPILAN MUAYENEDE SENDE HEMOROİD YOK AMA ÇATLAKLAR VAR DEDİ.BANA SFİNKTERLERİ HAFİF ESNETECEĞİNİ YANİ GENİŞLETECEĞİNİ SÖYLEYEREK UFAK BİR OPERASYON YAPTI. o DÖNEMDEN SONRA ÇATLAKLAR KALMADI TUVALETE ÇIKTIĞIMDA KANAMA OLMADI. AMA YILLAR GEÇTİKTEN SONRA DAHA KÖTÜ BİR DURUM MEYDANA GELDİ. TUVALETETE TEMİZLİĞE ÇOK ÖNEM VEREN BİR İNSANIM, NE KADAR YIKARSAM YIKAYAYIM, KİLOLU OLDUĞUMDAN DA KAYNAKLANIYOR. AKŞAMLARI İÇ ÇAMAŞIRIMDA KİRLENMELER RENK DEĞİŞİKLİKLERİ VEYA UFAK DA OLSA DIŞKI GÖRÜYORUM. İLK SIRALAR EŞİMDEN UTANDIĞIMDAN KENDİM YIKAMAYA BAŞLADIM İÇ ÇAMIŞLARIMI. BURADA GÖRÜŞMÜŞ OLDUĞUM DR. ABİMLERİMİZDEN ALDIĞIM BİLGİLER İÇİMİ KARARTI. SİZDEN BU KONUDA YARDIM BEKLİYORUM. SAYGILARIMLA.
alokka (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:SİFİNKTERLER İLE İLGİL 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, sanırım 1999 yılında makat çatlağı veya anal fissür (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) tanısı ile makatı genişletme (anal dilatasyon) girişimi geçirmişsiniz. Halen çamaşırınızda kirlenme ve dışkı gördüğünüzü ifade ediyorsunuz. Öncelikle, şu andaki sorununuzu tam olarak bilmediğimden detaylı bir yorum yapmam maalesef mümkün değil. Ancak, sanırım hafifte olsa dışkı kaçırma sorununuz var. Biz bu duruma ‘bağırsak inkontinensi’ adını veriyoruz ve ilgili linkte (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ak-inkontinensi.html) görebileceğiniz gibi konu ile ilgili birçok araştırma yapıyoruz. Proktoloji veya kolorektal cerrahi alanında çalışan bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız durumunda bu tetkikler yapılabilecektir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/drtaviloglu
www.youtube.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1