Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Dışkıda değişiklik
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Dışkıda değişiklik
Dışkıda değişiklik 12 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Merhaba Korhan Bey,

benim size sorum şöyle;

Yaklaşık 1-1,5 aydır dışkı alışkanlığım değişti.internette arattım ve değişen alışkanlığımın doktora muayene olunması gerektiği yazıyordu.

27 yaşındayım ve şimdiye kadar böyle birşey ilk defa başıma geliyor.
koyu renkte,sert ve fındık tanesi kadar parça parça oluyor.dediğim gibi bu 1-1,5 aydır hep böyle.ayrıca karnımda bi şişlik var ve her tuvalete girişimde sanki gene varmış gibi hissediyorum.kanser belirtilerini okuduğumda 2-3 tanesini kendimde tespit ettim ve açıkçası çok korkuyorum
bu konuda biraz bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
dianthus (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Dışkıda değişiklik 12 Yıl, 4 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, son bir aydan beri, karında şişkinlik (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/karin-siskinligi.html) ve dışkı alışkanlıklarınızda değişiklik (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...mada-degisiklik.html) tarif ediyorsunuz. Kendinizde bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) olmasından endişe ettiğinizi belirtmişsiniz. Genel istatistiklere göre bağırsak kanseri (kolon kanseri, kolon ca), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html) veya makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html) tanısı alan hastaların % 90’ının, 50 yaş üzerinde olduğu belirlenmiştir. 2007 yılı ABD resmi istatistiklerine göre kalın bağırsak ve rektum kanserine yakalanma olasılığı her 100,000 kişide 52’dir. Genellikle, 40 yaştan sonra bağırsak kanseri riski artmaya başlar. Çok nadir olarak 40 yaş altında bağırsak kanserine rastlanmakta olup, bunlarda sıklıkla ailevi veya kalıtsal nedenler veya çok sayıda bağırsak polibi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...irsak-polipleri.html) varlığı yada iltihabi bağırsak hastalığı olduğu gözlenmektedir. ABD istatistiklerine göre, 30 yaşındaki bir kişinin önümüzdeki 10 yıl içinde bağırsak kanserine yakalanma olasılığı 6 / 10,000’dir. Anlaşabileceği gibi, bu oran çok ama çok düşüktür. Sizin yakınmalarınızın yaşınız itibari ile daha ağırlıklı olarak irritabıl bağırsak sendromu (İBS - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html) veya iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html) olması beklenir. Çözüm için bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olacaktır. İyi seneler dilerim.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1