Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Dışkıda gizli kan testine rağmen bağırsak kanseri
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Dışkıda gizli kan testine rağmen bağırsak kanseri
Dışkıda gizli kan testine rağmen bağırsak kanseri 11 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Hocam ara sıra makatta kan gelme sıkayetıyle hastaneye gıttım ve orda sorular sordular bende basur var makatta meme ucları gıbı .. sorulardan bana kolonoskopi onermedıler sadece kan sayımı ve dıskı ıncelemesı ıstedıler kan sayımını yaptırdım hepsı normal cıktı. sonra detaylı kan tahlılı yaptırdım onlarda normal cıktı .. dıskı ıncelemesını 3 gun ust uste ınceledıler ondada gızlı kan cıkmadı. ama bu hastalıktan korktugum ıcın genede tereddut edıyorum sızce sonuclarım benıı rahatlatır turdenmıdır bana bı cevap verırsenız sevınırım.
GhostCenk (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 09/08/2012 15:08 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Dışkıda gizli kan testine rağmen bağırsak kanseri 11 Yıl, 8 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, makattan kanama (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makattan-kanama.html) yakınması ile başvurduğunuz meslektaşımız, sizden üç ayrı kez dışkıda gizli kan testi (www.hemoroiduzmani.com/255/arastirma-yon...gizli-kan-testi.html) talep etmiş ve sonuçta kan tespit edilmemiş, ayrıca yapılan kan tetkikleri de normal bulunmuş. Ancak, siz kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) istenmemesi nedeniyle bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) endişesi taşımaktasınız. Öncelikle, bir kez makattan kanama olması, o kişinin bağırsak kanseri olduğu anlamına gelmez. İlgili linkte de görebileceğiniz gibi, bağırsak kanserinin makattan kanama veya dışkıda kan bulunması dışında pek çok belirtisi vardır. Makattan kanama yakınması ile başvuran 50 yaşın üzerindeki her hastada rutin olarak kolonoskopi tetkiki istenilir, ancak daha genç hastalarda bu rutin olarak talep edilmeyebilir. Bu endişe kafanızı sürekli kemirecekse, kolonoskopiyi yaptırmanız sizi rahatlatabilir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

Tel: (0212) 219 84 84
Cep tel: (0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1