Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Crohn hastalığı ve midede anjiodisplazi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Crohn hastalığı ve midede anjiodisplazi
Crohn hastalığı ve midede anjiodisplazi 11 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
HOCAM MERHABA.BEN YAKLAŞIK 3 YILDIR CROHN HASTASIYIM.2 DEFA AMELİYAT OLDUM.İLK AMELİYATIMDA APANDİST ALINDI VE CROHN TEŞHİSİ KONULDU.BU AMELİYATTAN 1 YIL SONRA AŞIRI DARALMADAN DOLAYI İLEUM ALINDI.BU ARADA KOLONOSKOPİ SONUCUNDA KALIN BAĞ. ÜLSERLERİM,MİDEDE ÜLSER,GASTRİT,REFLÜ VARDI.İKİNCİ AMELİYATIMDAN SONRA ……………………., ……………………., ……………………., ve ……………………. KULLANDIM.FAKAT AŞIRI HALSİZLİKTEN DOLAYI ……………………. KESİLDİ YERİNE ……………………. VERİLDİ.ŞU AN ……………………. 8 KÜR ALDIM 1 YIL OLDU.BUNUN YANINDA …………………….,…………………….,……………………., ……………………. VE ……………………. KULLANIYORUM.BAYRAMDAN ÖNCE DİLİMİN ÜZERİNDE KOYU KAHVERENGİ BİR LEKE ÇIKTI. ……………………. ÜNİV. GASTROSKOPİ YAPILDI.SONUÇ OLARAKTA PREPİLORİK BÖLGEDE anjiodisplazik LEZYON GÖRÜLDÜ.BUNUN YAKILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ HOCAM.FAKAT ……………………. ÜNİ. CİHAZI SİPARİŞ VERMİŞLER VE HENÜZ GELMEDİ NE ZAMAN GELECEĞİDE BELLİ DEĞİL.HASTANENİZDE BU CİHAZDAN VARMIDIR VE SİZ BU İŞLEMİ YAPIYORMUSUNUZ?BİRDE BU LEZYON YAKILMADIĞINDA NELER OLABİLİR.KUSURA BAKMAYIN İNSAN ÇIKMAZA GİRİNCE KISACASI KENDİ SAĞLIĞI SÖZ KONUSUYSA ARAŞTIRMA YAPIYOR.İNANIN CROHNDAN ÇOK ÇEKTİM,AYNI ŞEYLERİ YAŞAMAK İSTEMİYORUM.SORUMU CEVAPLANDIRIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
gunes turgut (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 22/11/2012 22:41 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Crohn hastalığı ve midede anjiodisplazi 11 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, mesajınızdan uzun yıllardan beri Crohn hastası (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html) olduğunuz ve yapılan tetkiklerde midenizde anjiodisplazi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...a-anjiodisplazi.html) belirlendiği anlaşılıyor ve bunun yakılması önerilmiş. Anjiodisplazi lezyonları tedavi edilmezse ölümcül kanamalara yol açabilir. Anjiodisplazi türünde sorunların geçmişte tek tedavisi ameliyat ile çıkartılması idi, ancak günümüzde endoskopik olarak lazer ile yakma (argon plazma koagülasyon), klipleme, bant ile boğma gibi çeşitli tekniklerle tedavi edilebilmektedir. Bu uygulamaları yapıyorum ve ilgili cihaz bu işlemi gerçekleştirdiğim merkezlerde mevcut. Muayene bilgileri için randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 23/11/2012 10:54 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1