Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

frajil kanamalı kitle
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: frajil kanamalı kitle
frajil kanamalı kitle 11 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Korhan bey merhabalar;
................................. ben. Dedem 78 yaşında, kendisinde 30 yıldır dönem dönem dışkılama sırasında kan gelimi mevcut, bunun da sebebi bağsur hastalığı. Fakat son bir aydır kanamalar arttı ve yaptırdığımız kan testleri anemi sonucunu ortaya çıkardı. Bağsur sebebiyle önemsemediğimiz dönemsel kanamaların artışı bizi kolonoskopi yaptırmaya yöneltti ve bu sabah kolonoskopi yaptırdık. Biyopsi alındı, sonucu 1 hafta sonra alıcaz. Kanama dışında, dışkılama değişikliği yada bir takım ağrılar mevcut değil.
Şimdilik çıkan rapora göre bana bir uzman olarak yorum yapabilirseniz, gerek durumu değerlendirmek gerekse bizi nasıl bir tedavi beklediği konusunda..
Özel bir hastanede gerekli testleri yaptırıyoruz ancak henüz tedavi amaçlı bir doktorumuz yok.

Anal kanaldan girildi. Çekuma kadar ilerlendi. Anal kanaldan itibaren yaklaşık 7.cm den başlayan 3-4 cm boyunca proksimale uzanan lümeni kısmi oblitere eden frajil kanamalı kitle saptandı. 5 adet biyopsi alındı. Diğer barsak anslarında ek patoloji saptanmadı.
Rektum ca?
egulsen (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 08/03/2013 16:38 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:frajil kanamalı kitle 11 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, sanal ortamda bir girişim veya ameliyat sonrası dönemdeki sorularla ilgili yorum yapmıyorum. Lütfen endoskopi tetkikinizi gerçekleştiren veya talep eden hekimlere başvurunuz ve sorularınızı onlara yöneltiniz. İkinci görüş almak için, kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimize muayene olmak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz. Acil şifa dileğiyle.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1