Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

kök hücre tedavisi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: kök hücre tedavisi
kök hücre tedavisi 10 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
Merhaba,
Rahimağzı kanseri nedeniyle aldığım tedavi kemoterapi, radyoterapi ve brakiterapi oldu. Ameliyat olmadım.
Radyoterapinin komplikasyonları olarak proktit, sistit ve fistül sorunları yaşadım. Rektumum ve k.bagirsagimdan 30cm kadar alindi, fistul tamiri icin kalcamdan flap uygulandi. K.bagirsagim anuse bir bucuk cm kadar yukardan dikildi, fakat dikiste darlik olustu. Sistit ile ilgili olarak hiperbarik oksijen tedavisi gordum ve sorunum buyuk olcude cozuldu, bu konuda sıkıntı yaşamıyorum.
Su anda buyuk abdest kacirma ve darlik nedeniyle rahat diski cikaramama sorunlarim var.
Radyoterapinin sfinkter kaslarda da etkisi oldugu dusunuluyor. Kök hücre tedavisi bu konuda bir çözüm olabilir mi?
Siz uyguluyor musunuz? Ya da öneriniz nedir?
aycin (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 21/07/2013 17:39 tarafından aycin.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:kök hücre tedavisi 10 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Durumunuz hakikaten çok komplike, rahim ağzı kanseri nedeni ile almış olduğunuz ışın tedavisine (radyoterapi) bağlı olarak gelişen, radyasyon proktiti (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), radyasyon sistiti ve bağırsak fistülü (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-fistulu.html) gibi birçok komplikasyon yaşamışsınız. Ardından, rektum ameliyatı, fistül onarımı, flep rotasyon, hiperbarik oksijen tedavisi gibi pek çok tedaviler görmüşsünüz. Halen makat darlığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-darligi.html) ve dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) sorunlarınız var. Bu kadar komplike bir durumda benim tedaviniz için bir öneri veya tedavinin seyri hakkında bir yorum yapmam doğru olmaz. Sizi takip etmekte olan cerrah ve onkolog meslektaşlarımın bu konuda öneri getirmesi uygun olacaktır. İkinci görüş almak için kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz, randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 21/07/2013 19:24 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1