Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Aşırı miktarda gaz üretilmesi,ağrı ve gaz kaçırma
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Aşırı miktarda gaz üretilmesi,ağrı ve gaz kaçırma
Aşırı miktarda gaz üretilmesi,ağrı ve gaz kaçırma 10 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
İyi günler Sayın Taviloğlu;
Benim hastalığım 20 yıl önce lise 1'e giderken başladı.Kantinden her öğlen arası tostla beraber x markalı ................ içiyordum.O yıl yaklaşık baharda oruç tutarken midemin kazınması ve mideme kramp girmesiyle başladı.Artık yemek yedikten 2 saat sonra bile bir kazınma kramp geliyor açlık hissediyordum.tabiki bir şeyler atıştırdıktan sonra geçiyordu.Bu nedenle doktara gittim ve bana ilaç verdi.Bunlar beni rahatlattı fakat bu ilaçlardan sonra gaz kaçırmaya başladım önceleri farkında olmadan oluyordu ve ağır bir kokuyla oluyordu.Daha sonraları bu koku azaldı ve farketmeye başladım gaz kaçırdığımı.Ayrıca dış seslere karşı makatım çok hassaslaşmıştı.Fakat bu hassaslık zamanla kayboldu.Daha sonraları midem yaklaşık altı saatte açlığa tepki vermeye başladı ve bir şeyler yersem geçiyordu yemezsem bir kaç saat sonrası karın gurultusu gaz ve ishal izliyordu.Halen bu hastalık devam ediyor ve gaz kaçırması oluyoyor bu yüzden doktorlara gittim piskolojik dediler,mideme baktılar midemde yara çıktı ilaçlar kullandım.Diyetler verdiler.Ben anüs kaslarımın zayıf olduğunu söyledim ve .................... hastanesine gittim makattan beyaz kireç gibi bir sıvı verdiler sızma yok dediler ve filmini çektiler.Bu sırada kendimi biraz utanmadan dolayı sıktım.Bağırsaklarıma endoskobi yapılmadı ve makat kaslarını güçlendirici bir tedavi uygulamadılar.Karnımın ağrısı,karın gurultusu,gaz şişkinliği,soğuk havalarda,ceryanda kalmamda,Hava değişikliğinde daha çok artıyor.Bu hastalığı tam tespit edemediler internetten araştırdım ve sizi bu konuda bir tartışma formunda buldum.Bu hastalık okul hayatımı,üniversite hayatımı etkiledi ve hayat kalitemi etkilemeye devam ediyor.Piskolojim bozuldu,ailem bana bu hastalıkta inanmıyor,onlarda piskolojik diyorlar ve sıkıntıya girdiğimde bu konuyu açtığımı düşünüyorlar.Evet streste hastalığım artıyor ama hastalığımın ne olduğunu ve tedavisinin olup olmadığını öğrenmek istiyorum ve sizin yardım edebileceğinize eminim.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
gkurt_1979 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/12/2013 13:50 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Aşırı miktarda gaz üretilmesi,ağrı ve gaz kaçırma 10 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Mide kazınması, midede kramp kelinde ağrı (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/karin-agrisi.html), gaz kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html), yemek sonrasında gelişen ishal ve gaz (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-gazi.html) gibi yakınmalarınız mevcut. Bu sorunlar huzursuz bağırsak sendromu veya İBS (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html), iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html), kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/kabizlik-konstipasyon.html), karın duvarında fıtık (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/fitik.html), Çölyak hastalığı, Laktoz tahammülsüzlüğü (intoleransı), kısmi bağırsak tıkanıklığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-dugumlenmesi.html), bağırsak divertiküliti (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsagin-divertikuler-hastaligi.html), aşırı kilo alma ve yağlanma, böbrek taşı, polikistik karaciğer hastalığı (www.taviloglu.com/karaciger-safra-kesesi-safra-yolu-ve-pankreas-hastaliklari/karaciger-kistleri.html), bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), doğuştan bağırsağın geniş olması (konjenital megakolon), Hirschuprung hastalığı ((www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html), ailevi Akdeniz ateşi veya FMF hastalığı (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/fmf-hast...ve-karin-agrisi.html), bağırsak tüberkülozu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...sak-tuberkulozu.html), vb. çok çeşitli nedenlerle olabilir. Bu nedenle size çeşitli araştırmalar sonrasında yardımcı olmak mümkündür. Kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz, randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:Aşırı miktarda gaz üretilmesi,ağrı ve gaz kaçırma 10 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Çok teşekkür ederim
gkurt_1979 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1