Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

risk nedir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: risk nedir?
*
risk nedir? 10 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
merhaba hocam, size bir tıp öğrencisi olarak beni aşırı tedirgin eden bir soru sormak istiyorum. babam 53 yaşında. hiçbir kronik hastalığı yok, onun yanında hiçbir hastalık belirtisi de yok. halsizlik, kilo kaybı, ağrı, kanama, terleme vb. hiçbir şikayeti yok. b12 vitamini eksikliği nedeniyle ara ara takipleri yapılıyor, ama onun sebebi de endoskopi gibi tetkiklerle bir patolojik bulgu saptanmadı. son kontrolünde yine her şey normaldi, fakat babam yaş itibarı ile kontrol amaçlı daha ileri tetkikler yapılmasını rica edince gaytada gizli kan testi istendi. ve sonuç poztif çıktı. doktor kolonoskopiye çok gerek yok, ama istersen yapalım diyince babam yapalım dedi ve şimdi onu bekliyoruz. bu durumda malignite riski nedir? ya da başka bir sebep daha mı olasıdır? babam sapasağlamken bunları düşünmek beni çok tedirgin etti, bir fikir sahibi olmak istiyorum. teşekkür ederim.
cem_cem (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:risk nedir? 10 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Babanıza çok geçmiş olsun. Bu forumun amacı üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, hiçbir zaman sanal ortamda hastalara tanı koymak veya tedavi yöntemleri önermek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Başka bir hekimin veya ekibin tedavisi altında olan hastalara sanal ortamda herhangi bir tetkikin gerekliliği veya sonuçları, bir tedavi veya ilacın gerekliliği yada etkinliği gibi konularda yorum yapmıyorum. Lütfen babanızın tedavisini yürütmekte olan meslektaşıma veya ekibe başvurun ve sorularınızı onlara yöneltin.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 17/02/2014 16:47 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:risk nedir? 10 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
teşekkür ederim. sadece gaytada gizli kanaması olan hastaların ne kadarında malignite riski olur, genellikle durum nedir diye sormak istedim, tabi ki bir tanı koymamakta ya da müdahale etmemekte haklısınız.
cem_cem (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1