Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Gaz kaçırma sorunum
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Gaz kaçırma sorunum
Gaz kaçırma sorunum 9 Yıl, 7 Ay önce Karma: 1  
Merhaba,benimde bir sorum olcaktı konuyla alakasız uygun yer bulamadım başka konu açamadığım için üzgünüm bulamadım.2 yıl önce ramazan ayından sonra aşırı yemek yemek ve hareketsizlikten dolayı gaz kaçırmaya başladım.İlk başlarda sebebinin bu olduğunu sandım ama araştırdıkça çok fazla şey öğrendim ama doktora bir türlü gidemiyorum.İlk başlarda büyük abdestte yapamıyordum 3 4 ay böyle geçen bir dönemden sonra meyvelerinde katkısıyla rahat bir nefes aldım o konuda.Ancak gaz kaçırmam hala devam ediyor günde iki öğün yersem rahat oluyor midem ağrı çekmiyorum.Ancak 3 öğün yemek yersem bu sefer önce midede sanki bir şeyler toplanıyor sonrada baskı yapıyor.Bir arkadaşımdada bu sorun vardı midesinde mikrop varmış temizletmiş midesini.O biraz kiloluydu ama ben zayıf olmama rağmen hala bu hastalığa bir tedavi yolu bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Gaz kaçırma sorunum 9 Yıl, 7 Ay önce Karma: 7  
Gaz ve dışkı kaçırma sorunu: çatı (leğen, pelvis) kemiği yaralanmaları, makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) gibi hastalıkların ameliyatları sonrasında, iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html), rektosel (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/rektosel.html), tenesmus (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...enezim-tenesmus.html) vb. sorunlara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Gaz kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) sorununun değerlendirilmesinde: öncelikle makat muayenesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makat-muayenesi.html) ve sonrasında endosonografi (www.taviloglu.com/endoskopi/endoskopik-u...i-endosonografi.html), manyetik rezonans görüntüleme (MRG - www.hemoroiduzmani.com/180/arastirma-yon...e-endorektal-mr.html), anal manometri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ektal-manometri.html), defekografi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/defekografi.html), balon atılım testi (www.hemoroiduzmani.com/173/arastirma-yon...on-atilim-testi.html) vb. çeşitli tetkikler yapılır ve sonrasında Kegel egzersizleri, biofeedback tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...nda-biofeedback.html) veya ameliyat şeklinde tedavi yöntemi planlanır. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olur. Kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz, randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1