Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: slm
slm 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
slmlar doktor bey annem 1 sene önce kolon ca teşhisiyle aneliyat edildi.gecici kolostomi acıldı.radyoterapi ve kemoterapi gördü. mayıs ayında kolostomi kapatıldı.2 ay gecmeden bagırsak yapışması teshisiyle temmuz ayında tekrar ameliyat oldu ameliyat ta ince bagırsakta acılmayan bir yere bay pas yapıldı 2 hafta gecmeden baypas yapılan 2 yerde kacak olustu.olusan kacaklar karın duvarına agızlasma yapmıs.2 haftadır hastnede yatıyo serum ve zengin minarelli beyaz renkte bir sıvı ile damardan besleniyo.daha yeni ameliyat oldugu için ameliyat sansı yokmus.laparoskopiyle ameliyat olma sansı yokmu var ise kimi önerirsiniz yada siz yaparmısınız bilgi verirseniz cok sevineceğim şimdiden tesekkurler
asikar (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:slm 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Anneniz için çok geçmiş olsun. Anlaşılan geçen sene yapılan ameliyat ileri derecede bir bağırsak kanseri nedeniyle geçici kolostomi ile sonlanmış. Ardından hastanız radyoterapi ve kemoterapi tedavisi almış. Yapılan ikinci ameliyatta kolostomi kapatılmış ve ancak ardından bağırsaktan dışarı bir fistül (sızıntı) gelişmiş. Sonuçta anneniz kalın bağırsak kanseri nedeniyle üç ayrı ameliyat geçirmiş ve sonuncusunda bağırsak fistülü gelişmiş. Bu kadar komplike ameliyatlardan sonra laparoskopi şansı hayli düşüktür. Ben normal koşullarda hem bağırsak tümörlerinde ve hem de yapışıklık zemininde laparoskopik ve de robotik cerrahi ile tedavi yapıyorum. Ancak, annenizde yapılması gereken öncelikle TPN tedavisi (size verilen beyaz sıvı) olup, akibeti ancak bu tedaviden sonra belirlemek gerekir. Bence burada doktorunuzun tavsiyelerini dinleyin ve biraz sabırlı olun. Hepinize sabır ve acil şifalar dilerim.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1907
graph
Son Düzenleme: 14/09/2009 16:15 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:slm 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
slmlar doktor bey gecen gün size yazmıştım tekrar rahatsız ediyorum annem 1 sene önce kolon ca teşhisiyle ameliyat edildi.gecici kolostomi acıldı.radyoterapi ve kemoterapi gördü. mayıs ayında kolostomi kapatıldı.2 ay gecmeden bagırsak yapışması teshisiyle temmuz ayında tekrar ameliyat oldu ameliyat ta ince bagırsakta acılmayan bir yere bay pas yapıldı 2 hafta gecmeden baypas yapılan 2 yerde kacak olustu.olusan kacaklar karın duvarına agızlasma yapmıs.sizin dediğiniz gibi tpn tedavisi yapılıyor bi ilaç getirtti doktorumuz bagırsak salgısını azaltıyormuş.ilacı vermeye basladılar 3 gün sıvı gelmedi 3 günün sonunda yeniden su bardagı kadar yeniden gelmeye basladı ince bagırsaktaki kacakları ameliyatla kapatma sansı yok mu ne olur yardım edin biz tokatta yasıyoruz sizin görev yaptıgınız hastaneye getirsek bakarmısınız lütfen yardım edin
asikar (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:slm 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Size bağırsaktaki fistülü kapatmak amaçlı yapılan tüm girişimler yerinde, burada şu anda ameliyat yapmak hata olur. O nedenle, daha öcnede belirttiğim gibi sabırlı olup doktorunuzun tavsiyelerini dinleyin. Bu iş uzun zaman alan bir süreçtir, ama vakaların % 90'ından fazlasında başarı ile sonuçlanır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
(0530) 326 06 96
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph
Son Düzenleme: 14/09/2009 16:14 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:slm 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
slm hocam annemin rahatsızlıgı 3 4 gün gecti normal ihtiyacına cıktı fakat 1 bucuk aydır yemek yemediği için midesi küsmüş yediği yeri geliyo zorlaya zorlaya kapanan fistül geri acılmış doktor yapacak bişey yok artık diyo caresi yokmu bu hastalığın ameliyat olma sansı yokmu birde doktor bagırsak dikiş tutmaz diyo geri acılır diyo biz ne yapalım şimdi istanbula getirsek siz yardımcı olurmusunuz birde emekli sandıgıyla anlaşmanız varmı şimdiden tesekkurler
asikar (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:slm 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Tekrar geçmiş olsun. Size daha önce de belirttiğim gibi hastanızın düzelmesi uzun bir süre alacaktır. Bir ihtimal eski sağlığına kavuşması güç olabilir. Bu durumdaki bir hastayı İstanbul'a getirmek mantıklı olmaz. Mutlak benim fikrimi isterseniz, bir yakınınız aracılığı ile hastanın tetkiklerini bana iletebilirsiniz ve fikrimi size daha net ifade edebilirim. Acil şifa dilerim.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
Sisli ve Kadikoy Florence Nigtingale Hastanesi
(0530) 326 06 96
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph

EN ÜSTSayfa: 1