Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

karnın sağ tarafında hassasiyet
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: karnın sağ tarafında hassasiyet
karnın sağ tarafında hassasiyet 9 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Merhaba Korhan Hocam ,
benim son yaklaşık 1.5 yıldır karnımın sağ kısmında, kaburga kemiğinin altına vuran bir ağrı var . Ağrı sürekli devam eden bir durumda değil bazı zamanlar hissettiyor, örneğin arabayla uzun yolculuklarda sürekli oturmaktan dolayı kaburga kemiğinin tam altına vuruyor. 3 yıldır da ağırlık idmanları yapıyordum, fakat şehir dışında olduğumdan 8 aydır ara verdim. özellikle ağırlık kaldırdığım zamanlar karnımın gerilmesine sebep olacak bir hareket yaptığımda karnın sol tarafı normal bir şekilde geriliyor fakat sağ taraf daha boşta hissediyorum.sağ üst kaburganın tam altına elimi sertçe bastırdığımda sanki birşey 'kıt kıt ' edip içeri girip elimi çektiğimde çıkıyor gibi.ilk başta zorlamaya bağlı olabilir diye düşünüp çok önemsemedim, daha sonra ara ara bu ağrılar olunca ve idman sırasında karnımın sağ tarafının boşta kalma hissinden dolayı genel cerrahi bölümüne başvurdum. tüm batın ultrason ve üst batın dinamik mr çekildi.bunun sonucunda karaciğerde 0.6 mm'lik hemangiom haricinde birşeye rastlanmadı. kas ve iskelet sistemi ile ilgili olabileceğini düşünüp ortopedi bölümüne de başvurdum akciğer grafisi çekildi, oradan da belirli bir sonuç alamadım. son günlerde de elim sürekli o bölgeye gittiğinden ayağa kalkıp göbeğimi tamamen dışarı çıkardığımda sağ tarafta elimi bastırarak aşağı yukarı gezdirince yatay bir çizgiye benzer çıkıntıya rastladım. çıkıntının tam üzerine elim geldiğinde biraz huylanma hissi oluşuyor. sizce bu problem neden kaynaklıyor gibi gözüküyor ? ve ben bu sorunla ilgili olarak hangi bölümlere başvurabilirim ? değerli fikriniz ve yorumunuz için şimdiden çok teşekkür ederim.
skyline (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 11/03/2015 05:56 tarafından skyline.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:karnın sağ tarafında hassasiyet 9 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1905
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 11/03/2015 22:51 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1